< Podgrzewamy atmosferę! Konkurs „Złodzieje Zmysłów” – kolejne nagrody! Złodziejka mądrzy się dla Fripersa >

Kilkanaście z tysiąca – wyniki III złodziejewskiej potyczki na zdjęcia

Niniejszym ogłaszamy zakończenie III złodziejewskiego konkursu fotograficznego, wokół którego zawrzały naprawdę gorrrrące emocje, zarówno wśród uczestników, głosujących internautów, jak i na obradach jury.

Konkurs obywał się dwuetapowo i trzytorowo: nadesłane zdjęcia poddawane były wstępnej selekcji, trafiały na stronę, gdzie były oceniane głosami internautów, następnie 20 najlepszych zdaniem internautów zostało przeniesionych do następnego etapu głosowania na Facebooku za pomocą „like’ów”, w tym samym czasie, po zamknięciu naboru prac, trwały obrady Jury.

Uprzejmie informuję, że wyłącznym Organizatorem konkursu były Warsztaty w Złodziejewie oraz Pałac Jasminum. Łączna pula nagród w sumie wyniosła 6800zł – bon na zakupy wartości 500zł podarował sklep Fripers, pozostałe nagrody w całości zasponsorował Organizator, będziemy zatem wdzięczni za „niezaglądanie nam do kieszeni” i niekrytykowanie zasad, wyborów, sposobu przeprowadzenia konkursu. Każdy w tym kraju ma szansę zrobić coś po swojemu i ma szansę na swój sposób promować Fotografię i fotografowanie.

Tym razem konkurs odbywał się pod hasłem Złodzieje zmysłów, o czym niestety część osób nadsyłających zdjęcia zapomniała…

Dla przypomnienia, wcześniejsze edycje, rzekłabym, że stopniowane były pod względem trudności, ponieważ kolejne hasła coraz bardziej determinowały tematykę: I nasz Konkurs to – Złodzieje chwil, II to Złodzieje emocji i III Złodzieje zmysłów. Odnoszę wrażenie, że tym razem, generalnie rzecz biorąc, było trudniej niż ostatnio wczuć się fotografom w ideę-hasło przewodnie konkursu. Liczyliśmy na sporą dawkę zmysłowości, erotyki w dobrym smaku, a zamiast tego często nadsyłano naprawdę dobre zdjęcia, ale nijak mające się do tematu konkursu. W tym miejscu chciałabym bardzo serdecznie przeprosić wszystkich, którym nie udzieliłam odpowiedzi i konsultacji, dlaczego zdjęcia nie zostały zaakceptowane. Starałam się w wielu miejscach wyjaśnić ideę konkursu i kryteria oceniania. Sama obsługiwałam konkurs, więc nie sposób odpowiedzieć wszystkim, biorąc pod uwagę fakt, że nadesłano prawie tysiąc zdjęć! Kilka zdjęć z powodu naruszenia zasad określonych w Regulaminie zostało usuniętych, myślę jednak, że dla Autorów tych zdjęć jest to jasne.

A teraz sprawy najprzyjemniejsze: podziękowania i gratulacje.

Dziękujemy za wspólną zabawę, zwłaszcza tym, którym o zabawę i promowanie dobrej fotografii chodziło i którym zawiść oraz sianie zamętu są obce.

Gratulujemy Zwycięzcom, szanujemy zwyciężonych i im także gratulujemy pięknej pasji i wrażliwości w patrzeniu na innych.

Co do werdyktu Jury, zdania były tak mocno podzielone, że o wyrażenie swojej opinii poprosiłam autorytet konkursowy w Polsce – Izabelę Urbaniak, by ostatecznie rozwiać wątpliwości w przyznaniu głównej nagrody, tym bardziej, że było nią nie byle co, a kolekcjonerska, w pełni sprawna średnioformatowa Mamiya C33 z wymiennymi obiektywami! Zatem ostateczny wynik jest wynikiem głosów: Mai Maciejewskiej, Izabeli Urbaniak, Leszka Kowalskiego oraz Marceliny Oczkowskiej.

Zwycięzcą został Roland Okoń, który większość z nas zachwycił prostotą kompozycji i zmysłowością. Grarulujemy i życzymy wielu wspaniałych kadrów wygraną Mamijką.

„***” fot. Roland Okoń

Jurorskie wyróżnienia, czyli trzy bony na warsztaty wysokości 500zł wędrują:

  • do autora zdjęcia, które wręcz poraża zmysłami, czułością i uczuciem dwojga osób:
„Zaparowani” Renata Szczepanik
  • autorki, która zwróciła naszą uwagę na siebie niebanalnym kadrowaniem, pięknym wyrysowaniem światłem kobiecych kształtów:
fot. Olga Purzycka
  • autorki pracy, która ma pojemność eseju – wyróżnienie za głębię, za drugie dno, za historię…
„Sen(s)” fot. Daria Szewczenko

Głosami internautów, w podwójnym boju, zwyciężyła Natalia Kłygo. Gratulujemy, że potrafiła Pani zainteresować swoim zdjęciem tysiące ludzi i zwyciężyć. Pani Natalia otrzymuje bon na zakupy w sklepie Fripers wartości 500zł oraz bon na Warsztaty w Złodziejewie wartości 1300zł.

„Between the silence ” fot. Natalia Kłygo

Widząc, jak ogromnym zainteresowaniem cieszył się konkurs i jak bardzo wielu osobom zależy na wygranej, już w trakcie konkursu postanowiłam przeznaczyć kolejny nagrody dla Zwycięzców. Niniejszym trzy kolejne bony na Warsztaty w Złodziejewie wartości po 500zł wędrują do autorów poniższych zdjęć.

„Szaleją w duszy emocje…” fot. Magdalena Dziura

To wyróżnienie przez internautów bardzo mnie cieszy, ponieważ muszę przyznać i ja                                                                                                    zwróciłam od początku uwagę na tę pracę:

„Sen nocy letniej” fot. Cecylia Łęszczak

Cieszy również poniższe wyróżnienie, ponieważ zdjęcie podwójnie związane jest ze Złodziejewem –

zrobił je nasz Absolwent, a zapozowała nasza Absolwentka.

„Pure & Spicy” fot. Ernest Cendrowski

Nie byłabym sobą, gdybym nie wyróżniła jeszcze kilku autorów w sposób szczególny – publikując je tu

na stronie i polecając je Waszej uwadze…

Wszyscy zwróciliśmy uwagę na typowo męski punkt widzenia ;)

„Złodziej umysłów” fot. Bartek Ninoveron

…na spokój, jaki (czasem) daje miłość

fot. Kinga Bąk

…na staranność wykonania

fot. Artur Kos

…na oniryczność

„Marzanna” Dariusz Danielek

…za ukazanie owocności zmysłów :) :

„Life” Michał Obrzut

…na eteryczność:

fot. Patrycja Cierpicka

…na oddanie elektryzującego klimatu lat 20stych

„Karo” Dmytro Gurnicki

…na niebanalność i „dwa guziki”, a takie smaczki kochamy :) :

„Wahnsinnig I” Anna Michalak

…na a’propos guzików, dopięcie wizji na „ostatni guzik:

„Made of porcelain” fot. Aleksandra Lis

…a bo mam słabość do szpiców:

fot. Aneta Pawska

…na naszym sicie zostało takie kilkadziesiąt innych zdjęć. Polecamy je Waszej uwadze.

Zwycięzców prosimy o kontakt na nasz adres lub przez formularz kontaktowy w sprawie odbioru nagród.

Dziękujemy, pozdrawiamy i jeszcze raz gratulujemy!

Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER