Dlaczego my?

Kim jesteśmy?

Złodziejewo to przede wszystkim miejsce. Pałac Jasminum.

W to miejsce wkomponowany jest także zgrany zespół ludzi, którzy mają różne poglądy, różne style, gusta, ale łączy tych ludzi pasja tworzenia i przekazywania zdobywanej przez lata wiedzy.

Misja i cel:

Spotkania twórcze, a także plenery pod okiem najlepszych fotografów w Polsce – umożliwienie współpracy z najzdolniejszymi fotografami z Polski i z zagranicy. Celem jest przede wszystkim zadowolenie uczestników, ukazanie różnorodności w ciepłej atmosferze przyjacielskich spotkań.

Ale jak to w rodzinie 🙂  – będą cele, zadania,  wymagania, oczekiwania i szczerość,. Uważamy, że dorośli ludzie uczą się nie tylko wtedy, gdy „głaszcze się ich po główkach”.

Jeśli masz wątpliwości, poczytaj Referencje.

Nasze atuty:

 • Największe doświadczenie w Polsce,
 • Elastyczne podejście do FOTOGRAFII i sztuki w ogóle,
 • Szerokie spectrum,
 • Różnorodna tematyka,
 • Niezwykły klimat starego, wiejskiego pałacu,
 • Zaangażowanie każdego z prowadzących,
 • Domowa atmosfera miejsca, które chce być rezydencją twórczą,
 • Zaufanie stałych bywalców,
 • Cykliczność  inicjatyw.

Dlaczego my?

Reasumując powyższe podkreślamy – najprawdopodobniej jesteśmy twórcami najlepszych warsztatów w Polsce. Nasze miejsce sprzyja twórczym działaniom.

Staramy się nie promować jednego stylu. Pokazujemy możliwości, a nie jedyną słuszną drogę.

Większość prowadzących, rozchwytywanych w Polsce i za granicą rozpoczynało swoją działalność od prowadzenia warsztatów w Złodziejewie.

Tylko my mamy wpisane spotkania z fotografią w jedno miejsce – nie przemieszczamy się, nie migrujemy i każde kolejne spotkania w Złodziejewie odciskają piętno na tym miejscu, umacniając jego klimat.

Dzięki temu, że organizator Twórczych Spotkań jest właścicielem całego obiektu może pozwolić sobie na konkurencyjne ceny – dajemy sobie głowę uciąć, że nikt inny nie jest w stanie zapewnić tak intensywnych warsztatów w takiej cenie, biorąc pod uwagę zarówno zajęcia, jak i wyżywienie i noclegi.

Najbardziej zależy nam na domowej atmosferze rezydencji twórczej – oferujemy wielkie przestrzenie, m.in. 9-cio hektarowy stary park, praktycznie na wyłączność Uczestników.

Ściany naszej jadalni-sali wykładowej są obwieszone zbiorami starej, często jeszcze XIX-wiecznej fotografii, ambrotypów i ferrotypów z całego świata. Specjalnie dla Was kupujemy poradniki i albumy, które w wolnych chwilach w naszej biblioteczce możecie czytać i przeglądać. Każdy centymetr pałacu i sąsiednich budynków jest urządzony unikatowymi antykami, czyniąc to miejsce czymś w rodzaju muzeum.

fot. Emil Łojczuk

To my jesteśmy prekursorami plenerów w pałacach, zabytkach.  To my zapoczątkowaliśmy utożsamianie się z owocami pracy warsztatów (podpisywanie zdjęć uczestników ich proweniencją) i przyznaję, że dopóki naśladowanie nie jest plagiatem (jak np. kopiowanie programów, co też się niestety zdarza, naszego regulaminu etc.) to bardzo mi to schlebia. Zależy mi bowiem na tym, by uwrażliwić ludzi na piękno, a przede wszystkim, by przywracać zabytki (zwłaszcza te które wymagają pomocy, wsparcia finansowego) do życia.

Naszym założeniem jest stworzyć miejsce, do którego się wraca – nie działamy na zasadzie: „wynajmiemy studio i salkę wykładową, zaprosimy modelki z ulicy, zgarniemy kasę, pożegnamy się i zapomnimy o sprawie” – nasze miejsce tworzy zgrany zespół ludzi – najlepszych fotografów w Polsce i najciekawszych modelek.

Nasza galeria ma największy zbiór prac Absolwentów – żaden inny organizator nie zadaje sobie tyle trudu, by gromadzić dobytek Uczestników i dbać o jego jakość, otaczając Absolwentów merytoryczną opieką także po zakończeniu warsztatów.

Podpisujemy się pod zdjęciami naszych Warsztatowiczów, bo to my dostarczamy im „składniki” do nich. To my dbamy o ich jakość, omawiając zdjęcia Uczestników także po ukończeniu szkoleń i je selekcjonując. Wszystko po to, by mieli oni pewność, że obrana przez nich droga jest tą właściwą oraz by chronić wizerunki naszych modelek, które mogłyby zostać skalane poprzez publikowanie w sieci zdjęć przypadkowych,  przedstawiających małą wartość estetyczną.

Jako selekcjonerzy zdjęć oraz jako organizatorzy sesji, scenografowie, którzy udostępniają do sesji urządzone przez siebie wnętrza i stworzone przez siebie, wynalezione przedmioty czujemy się współautorami zdjęcia i oczekujemy, by zdjęcia były podpisane linkiem, celem wskazania, że powstały na warsztatach w Złodziejewie.

Fakty świadczą same za siebie – zdjęcia powstałe w Złodziejewie są zauważalne. Są różnorodne, ale spięte klamrą klimatu tego miejsca.

Fotografie powarsztatowe są ozdobą portfolio Absolwentów, wiele tych zdjęć zdobyło prestiżowe nagrody, znalazło się w publikacjach i czasopismach – czy można otrzymać bardziej wiarygodne referencje?

 

Prawdy i mity:

Nieprawdą jest, że ktokolwiek na Warsztatach w Złodziejewie ustawia  modelki, tworzy za Uczestników kadry, a oni tylko naciskają spust migawki.

Dajemy miejsca zatopione w niezwykłym klimacie Złodziejewa, pomagamy szukać światła, uczymy patrzeć, ale to Uczestnik dokonuje wyboru.

Naszym celem nie jest tworzenie klonów kogokolwiek, bo wiemy, że każdy chce być niepowtarzalną jednostką, niezależnym twórcą i do tego chcemy doprowadzić!

Prowadzimy legalną działalność agroturystyczną i szkoleniową.

Każdemu wystawiamy paragon lub fakturę według  życzenia.

Jesteśmy ubezpieczeni z tytułu prowadzonej działalności, zatem nasi bywalcy mogą czuć się bezpiecznie.

Domowe posiłki przygotowywane wg babcinych przepisów sporządzane są z warzyw z okolicznych ekologicznych upraw, z wiejskich jaj, swojskich specyfików.

Od 2013 roku posiadamy także własną pasiekę, więc na śniadaniach można skosztować naszego miodu, a także kupić na miejscu taką słodką, zdrową pamiątkę.

Co jest w cenie (z reguły, w zależności od programu):

 • Noclegi w stylowych pokojach urządzonych unikalnymi antykami,
 • Wyżywienie: śniadania w formie stołu szwedzkiego, domowe obiady, codziennie przerwa kawowa z domowymi ciastami, kiełbaski na ognisku,
 • Drewno na ogniska,
 • Prowadzący, modelki, wizażystki,
 • Studio fotograficzne i sprzęt w nim się znajdujący,
 • Zabytkowy przypałacowy park  oddany na wyłączność warsztatowiczom,
 • Dyplom i upominki dla Absolwentów:
 • Nawet 300zł w prezencie na album od www.najlepszefoto.pl
 • Korzystanie z Biblioteki albumów i poradników fotograficznych

Kto się nie odnajdzie w Złodziejewie:

 • Snobi,
 • Pstrykacze,
 • Zboczeńcy,
 • Konkurencja wszędzie wietrząca podstęp i sposób na swoją reklamę,
 • Artyści kompletni, którzy nie wierzą, że od kogoś mogą się jeszcze czegoś nauczyć,
 • Ludzie, którzy liczą na klepanie po ramieniu, że robią świetne zdjęcia, nie są przygotowani psychicznie na krytykę.
Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER