III edycja konkursu – Złodzieje zmysłów

Niniejszym ogłaszamy zakończenie III złodziejewskiego konkursu fotograficznego, wokół którego zawrzały naprawdę gorrrrące emocje, zarówno wśród uczestników, głosujących internautów, jak i na obradach jury.

Konkurs obywał się dwuetapowo i trzytorowo: nadesłane zdjęcia poddawane były wstępnej selekcji, trafiały na stronę, gdzie były oceniane głosami internautów, następnie 20 najlepszych zdaniem internautów zostało przeniesionych do następnego etapu głosowania na Facebooku za pomocą „like’ów”, w tym samym czasie, po zamknięciu naboru prac, trwały obrady Jury.

Uprzejmie informuję, że wyłącznym Organizatorem konkursu były Warsztaty w Złodziejewie oraz Pałac Jasminum. Łączna pula nagród w sumie wyniosła 6800zł – bon na zakupy wartości 500zł podarował sklep Fripers, pozostałe nagrody w całości zasponsorował Organizator, będziemy zatem wdzięczni za „niezaglądanie nam do kieszeni” i niekrytykowanie zasad, wyborów, sposobu przeprowadzenia konkursu. Każdy w tym kraju ma szansę zrobić coś po swojemu i ma szansę na swój sposób promować Fotografię i fotografowanie.

Tym razem konkurs odbywał się pod hasłem Złodzieje zmysłów, o czym niestety część osób nadsyłających zdjęcia zapomniała…

Dla przypomnienia, wcześniejsze edycje, rzekłabym, że stopniowane były pod względem trudności, ponieważ kolejne hasła coraz bardziej determinowały tematykę:  I nasz Konkurs to – Złodzieje chwil,  II to Złodzieje emocji  i  III Złodzieje zmysłów.  Odnoszę wrażenie, że tym razem, generalnie rzecz biorąc, było trudniej niż ostatnio wczuć się fotografom w ideę-hasło przewodnie konkursu. Liczyliśmy na sporą dawkę zmysłowości, erotyki w dobrym smaku, a zamiast tego często nadsyłano naprawdę dobre zdjęcia, ale nijak mające się do tematu konkursu.  W tym miejscu chciałabym bardzo serdecznie przeprosić wszystkich, którym nie udzieliłam odpowiedzi i konsultacji, dlaczego zdjęcia nie zostały zaakceptowane.  Starałam się w wielu miejscach wyjaśnić ideę konkursu i kryteria oceniania.  Sama obsługiwałam konkurs, więc nie sposób odpowiedzieć wszystkim, biorąc pod uwagę fakt, że nadesłano prawie tysiąc zdjęć!

Kilka zdjęć z powodu naruszenia zasad określonych w Regulaminie zostało usuniętych, myślę jednak, że dla Autorów tych zdjęć jest to jasne.

A teraz sprawy najprzyjemniejsze: podziękowania i gratulacje.

Dziękujemy za wspólną zabawę, zwłaszcza tym, którym o zabawę i promowanie dobrej fotografii chodziło i którym zawiść oraz sianie zamętu są obce.

Gratulujemy Zwycięzcom, szanujemy zwyciężonych i im także gratulujemy pięknej pasji i wrażliwości w patrzeniu na innych.

Co do werdyktu Jury, zdania były tak mocno podzielone, że o wyrażenie swojej opinii poprosiłam autorytet konkursowy w Polsce – Izabelę Urbaniak, by ostatecznie rozwiać wątpliwości w przyznaniu głównej nagrody, tym bardziej, że było nią nie byle co, a kolekcjonerska, w pełni sprawna średnioformatowa Mamiya C33 z wymiennymi obiektywami! Zatem ostateczny wynik jest wynikiem głosów: Mai Maciejewskiej, Izabeli Urbaniak, Leszka Kowalskiego oraz Marceliny Oczkowskiej.

Zwycięzcą został Roland Okoń, który większość z nas zachwycił prostotą kompozycji i zmysłowością.

Gratulujemy i życzymy wielu wspaniałych kadrów wygraną Mamijką.

fot. Roland Okoń

Zobacz wszystkie wyróżnione zdjęcia.

Regulamin III złodziejewskiej potyczki na zdjęcia „Złodzieje zmysłów”.

Zobacz wszystkie nadesłane zdjęcia.

Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER