Terminarz
Fotomalarstwo cyfrowe, czyli zaawansowana postprodukcja zdjęć
Na tych warsztatach będziemy przede wszystkim pracować z kolorami i malować światłem, nadając zdjęciom malarskie efekty. Oszczędźcie zatem swój czas, skorzystajcie z wiedzy innych zdobywanej przez lata i przyjedźcie do magicznego Złodziejewa zgłębić arkana cyfrowej edycji zdjęć w pałacowych, rustykalnych klimatach.
Warsztaty fotografii ślubnej
Najbardziej intensywne i najbardziej merytoryczne Warsztaty Ślubne w Polsce. Miejsca na te cieszące się ogromną popularnością i świetnymi recenzjami warsztaty rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, zatem nie zwlekaj..
POSTPRODUKCJA DLA ZIELONYCH
Chciałbyś, by Twoje zdjęcia wyglądały lepiej, chcesz móc je poprawiać, a jeszcze nic nie wiesz o edycji zdjęć? Nie szkodzi! Oto nasz najnowszy program nawet dla tych, którzy nie zainstalowali jeszcze Adobe Camera Raw czy Adobe Photoshop - na tych warsztatach pomożemy nawet zainstalować wersje testowe (o ile już tego nie zrobiliście na swoich kontach i czas testowania nie minął)!
ABC fotografowania – fotografia dla początkujących
Zapraszamy na warsztaty dla Początkujących, którzy swoją przygodę z Fotografią chcieliby rozpocząć (na bardziej poważnie :) ) właśnie w magicznym Złodziejewie. Poprowadzimy Was przez kręte ścieżki od nauki obsługiwania Waszych „cyfraków”, przez zapoznanie z dziełami mistrzów, pokazanie programów ułatwiających życie fotografa, aż po wykonanie z Wami sesji z naszymi cudownymi modelkami! Warsztaty poprowadzi Karol Kalinowski, grafik z wykształcenia, fotograf z wyboru – człowiek encyklopedia, niezwykle ciepły i energiczny.
Postprodukcja dla fotografów ślubnych
POSTPRODUKCJA DLA FOTOGRAFÓW ŚLUBNYCH  (poziom zaawansowany) Warsztaty dla fotografów ślubnych oczekujących konkretnych rozwiązań, które poprawią jakość Waszych fotografii jak i zwiększą efektywność obróbki. Nauczysz się zarządzania Twoim zbiorem zdjęć. Poprawnego wywoływania RAW zarówno dla pojedynczych fotografii jak i całych reportaży. Wykorzystasz do obróbki warstwy korekcyjne, maski jak i pluginy NIK, które znacznie przyspieszą pracę. Nauczysz się tworzyć własne akcje, które usprawnia Twój system pracy. Poznasz sposoby na tworzenie grafiki na potrzeby Twojej działalności – kolaże ze zdjęć z elementami graficznymi. Dowiesz się jak stworzyć swój własny niepowtarzalny szablon fotoksiążki.
Postprodukcja dla fotografujących z elementami projektowania graficznego
Nie jesteś zadowolony ze swoich zdjęć? Wydają Ci się szare, bez wyrazu, bez charakteru? Nie wiesz, jak uratować zdjęcie, któremu coś dolega? - te warsztaty są właśnie dla Ciebie! Postprodukcja w fotografii - kolejna edycja warsztatów Photoshop (i Lightroom) w piwnicach pałacu (zamiast nudnych miejskich sal wykładowych) połączona z magicznym zimowym plenerem.
Weekendy z mistrzami: Wszystkie kolory Beaty Banach * studio
Na tych warsztatach udowodnimy Wam, że do zrobienia zdjęcia „wow” nie potrzebna Wam super wizażystka, extra stylistka fryzur, a wystarczy pomysł, modelka, nieco wyobraźni i tyle umiejętności, ile postaramy się Wam przekazać   Te warsztaty chciałabym Państwu zarekomendować szczególnie gorąco. Jak zapewne wiecie Złodziejewo działa już od 2010 roku. Beata Banach jest jedną z pierwszych naszych Absolwentów „Twórczych wczasów”, właśnie rocznika 2010. Od tego czasu odbyła kilkanaście różnych warsztatów i plenerów. Beata często podkreśla, że wiele zawdzięcza Złodziejewu, ale z pewnością jej rozpoznawalny styl jest efektem przede wszystkim wielkiego talentu, popartego zdobywaną wiedzą i nie poprzestawianiu w dążeniu do doskonałości.   Wasza fotografia wskoczy na inny poziom, ale także ciekawie spędzony weekend w doborowym towarzystwie, w miejscu oddychającym historią i artyzmem. O naszym pysznym jedzeniu nie zapominając. Nie dajcie się zimie‼️  Wpadajcie do nas na kawę przy kominku, na foty w pałacu pod okiem świetnego fotografa, noclegi w stylowej agroturystyce.
Weekendy z mistrzami: Damian Drewniak „Dogoń swoje marzenia”
Weekendy z mistrzami to cykl spotkań w Złodziejewie z najbardziej cenionymi, najzdolniejszymi fotografami w Polsce. Najlepsze twórcze wyjazdy pod słońcem i pod księżycem to te do Złodziejewa! 🌞🌝 Tajemnicze, oddychające historią, w części będące ruiną, w części odrestaurowanym zabytkiem miejsce, piękny 9cio hektarowy park, przepyszne domowe jedzenie pałaszowane przy cieple kominka 🔥, przytulny pałac, zupełnie inny niż pozostałe odrestaurowane obiekty...i do tego niezwykła osobowość Damiana.
Weekendy z mistrzami: Monika Ekiert Jezusek – Teatr wyobraźni
Przed Wami inspirujące spotkanie  z artystką z krwi, kości i duszy – Moniką Ekiert Jezusek. Monika będzie opowiadać o ważnych dla niej aspektach w fotografii, dzielić się wiedzą i doświadczeniem na temat światła, kompozycji, koloru, pracy z modelem i roli intuicji w fotografowaniu. Spotkanie będzie nastawione przede wszystkim na działanie: tworzenie scenografii od podstaw, fotografowanie i poznanie tajników postprodukcji oraz sięganie do najgłębszych pokładów Waszej wrażliwości w celu stworzenia obrazów o Czymś.
Weekendy z mistrzami: „Cud życia” Iwona Weiss Choudhry
2 w 1 - Zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju spotkanie łączące aż dwa warsztaty dzięki którym nabierzesz pewności w fotografowaniu najbardziej intymnych chwil kobiet i ich rodzin - chwil przed narodzinami i zaraz po narodzinach dziecka. Robiąc zdjęcia w tym okresie dajesz rodzinom najprawdopodobniej najcenniejszą w ich życiu pamiątkę, więc musisz to zrobić DOBRZE
Weekendy z mistrzami: Anna Pietrakowska „Kobiety małe i duże"
W czasach, kiedy owa kobiecość często bywa wypaczona, nauczmy się patrzeć i pokazywać kobiety, zarówno te małe, jak i te duże, zgodnie z ich naturą. Kobieto, boski diable, chciał krzyczeć Mickiewicz. I zaiste coś w tym jest. Kobieta to istota pełna siły i wdzięku, ale też delikatności. Może jak kwiat uwodzić, zniewalać, ale jak róża może też kłuć. By być piękną nie jest konieczny silikon w ustach, botoks w policzkach, wielkie piersi, krótka spódniczka i jak najwięcej odkrytego ciała.
Master class: Oleg Oprisco „Obrazy ze snów”
TERMINY WARSZTATÓW Z PROWADZĄCYMI ZZA GRANICY Z UWAGI NA COVID!!! PODANE SĄ NARAZIE ORIENTACYJNIE. ZAPISY TRWAJĄ, GRUPY SĄ PRAWIE SKOMPLETOWANE NA PIERWSZY MOŻLIWY TERMIN.     Są autorzy w przypadku których zbyteczne jest pisanie o ich pracach - tyczu to zarówno fotografów, jak i wszelkich autorów prawdziwych dzieł artystycznych. Bowiem taka jest rola sztuki - działać na odbiorcę. Moim zdaniem takie są zdjęcia Olga Oprisco - `gadają`, pobudzają do myślenia i ... do czucia.
MasterClass: Sveta Butko „Pastelowe marzenia”
TERMINY WARSZTATÓW Z PROWADZĄCYMI ZZA GRANICY Z UWAGI NA COVID!!! PODANE SĄ NARAZIE ORIENTACYJNIE. ZAPISY TRWAJĄ, GRUPY SĄ PRAWIE SKOMPLETOWANE NA PIERWSZY MOŻLIWY TERMIN. Sveta Butko tworzy zdjęcia pełne ciepła, czystości i niewinności. Są one miłe i przytulne jak puch łabędzi. Wzbudzają one wyłącznie pozytywne emocje. Jeśli chcesz popatrzeć na świat oczami Svety, zmiękczając świat dosłownie i w przenośni, powinieneś rozważyć dołączenie do nas. Te warsztaty będą nie tylko nauką warsztatu, ale także dzieleniem się dobrą energią i empatią.
Weekendy z mistrzami: Kolor i kreacja - Ronny Garcia
TERMINY WARSZTATÓW Z PROWADZĄCYMI ZZA GRANICY PODANE SĄ NARAZIE ORIENTACYJNIE ZAPISY TRWAJĄ, GRUPY SĄ PRAWIE SKOMPLETOWANE NA PIERWSZY MOŻLIWY TERMIN   Soczyste kolory, nowe pomysły, odmienna kultura, inne spojrzenia - to może być i mam nadzieję będzie, bardzo inspirujące spotkanie. Podczas pełnych dwóch dni warsztatów z Ronny'm Garcia poznasz proces tworzenia Ronny'ego, a wraz z nim dowiesz się, jak znajduje inspiracja i obrazuje koncepcje, które chce pokazać widzom na swoich fotografiach. Nauczy Cię dokonywania wyboru kolorów na podstawie teorii barw, pokaże jak dobierać kostiumy do scenerii, a także nauczy pracy z modelem. Oczywiście będziesz miał również możliwość zrobienia własnych zdjęć, aby móc później je edytować.
Weekendy z mistrzami: Subtelnie o nagości - Evgeny Makarenko Loza
TERMINY WARSZTATÓW Z PROWADZĄCYMI ZZA GRANICY PODANE SĄ NARAZIE ORIENTACYJNIE. ZAPISY TRWAJĄ, GRUPY SĄ PRAWIE SKOMPLETOWANE NA PIERWSZY MOŻLIWY TERMIN.    O tym, że trudno umieć dostrzec duszę kobiety rozebranej,  wiedzą nie tylko mężczyźni. O tym że trudno pokazać ją na zdjęciach, wie każdy fotograf. O tym, że trudno zapanować nad ciałem modelki, gdy ma się do opanowania siebie, swój sprzęt, swoje emocje i emocje modelki przekonał się już chyba każdy. Po to właśnie są warsztaty, byście nie byli dla siebie przeszkodą, byście nie uczyli się sami metodą prób i błędów, by ktoś doświadczony poprowadził Was za rękę i byście wspólnie z nami pokonali barierę lęku i nieśmiałości przed nagością. Byście mogli wykonywać samodzielne sesje zdjęciowe, jakie tylko zechcecie i z kim zechcecie.
Master class: David Dubnitskiy „AKT SENTYMENTALNIE”
TERMINY WARSZTATÓW Z PROWADZĄCYMI ZZA GRANICY PODANE SĄ NARAZIE ORIENTACYJNIE. ZAPISY TRWAJĄ, GRUPY SĄ PRAWIE SKOMPLETOWANE NA PIERWSZY MOŻLIWY TERMIN.   Z ogromną dumą przedstawiam Państwu warsztaty z ukraińskim malarzem, którego pędzlem jest aparat fotograficzny – Davidem Dubnitskiym.
Master class: Blisko mamy - fotografia ciążowa i dziecięca Julii Zarkh
Trudno dziś w naszym otoczeniu spotkać kobietę, która nie ma sesji w ciąży, rodziny, która nie zatroszczyła się o wyjątkowe pamiątki dla swoich dzieci. A my - fotografowie nie poprzestajemy na ciągłym rozwoju, by tworzyć jeszcze piękniej. Julia Zarkh jest bez wątpienia osobą obdarzoną iskrą Bożą i już niedługo spotka się z Wami, by nią się podzielić. Warsztaty prowadzone są w języku rosyjskim tłumaczone na język polski przez doświadczonego tłumacza związanego z fotografią.  
Weekendy z mistrzami: Iwona Podlasińska „Tu jesteś w niebie”
Zapraszamy Was do nieba. Krainy wiecznej szczęśliwości - do krainy beztroskiego dzieciństwa.
Twórcze wczasy: 7 fotografów w 6 dni
Byliśmy pierwsi i nadal jesteśmy najlepsi w organizacji Twórczych wczasów: Zapraszamy wszystkich na Twórcze wczasy w Złodziejewie. Tylko u nas aż tyle - za tak niską cenę (porównajcie zakres, ilość prowadzących, modelek... To da się policzyć)! Zapraszamy!
Weekendy z mistrzami: Andrzej FETISH Frankowski - Klasyka aktu - plener
Ciało od zawsze było głównym obiektem zainteresowań człowieka w sztuce wizualnej. Akt uważany za podstawę artystycznego wykształcenia to bodajże najważniejszy temat w dziejach malarstwa, rzeźby oraz fotografii. Współczesna fotografia zalana jest morzem nagości, oferującym komercyjne, plastikowe ciała, „artystyczne” nekrofilizmy lub fotki rodem z porno, które coraz częściej przebojem wdziera się w galeryjne przestrzenie. Paniczne dążenie do bycia zauważonym kieruje fotografów do ekstremum, gubiąc po drodze duszę i ulotność gry ludzkiego ciała.
Master Class: Elena Shumilova „Arkadia dzieciństwa”
TERMINY WARSZTATÓW Z PROWADZĄCYMI ZZA GRANICY PODANE SĄ NARAZIE ORIENTACYJNIE. ZAPISY TRWAJĄ, GRUPY SĄ PRAWIE SKOMPLETOWANE NA PIERWSZY MOŻLIWY TERMIN. Z nieskrywaną dumą i radością przedstawiam Wam warsztaty ze światowej sławy fotografką - Eleną Shumilovą! Warsztaty z nią, zarówno w Złodziejewie, jak i na całym świecie, okazały się być ogromnym sukcesem. Jestem szczęśliwa, że Elen ponownie przyjęła zaproszenie do Złodziejewa. Warsztatów z tą Panią nie trzeba rekomendować jej fanom - szacuje się, że na całym świecie jest ich już ponad 60 mln.
Weekendy z mistrzami: Baśnie Aleksandry Matys
Złodziejewo to nie tylko pałac, park, znane już w całej Polsce pyszne posiłki czy XIX gorzelnia. Między pałacem i gorzelnią, znajdziesz baśniowe zakamarki, a poranne mgły sprawią, że widok polnych ścieżek będzie niemal mistycznym doznaniem... ☄ Pokażemy Ci, jak tę magię i emocje uchwycić w niepowtarzalnym kadrze!📸
Weekendy z mistrzami: Totalny reset – Makroprzestrzenie Magdy Wasiczek
Macie ochotę zapomnieć zupełnie o Bożym świecie, biegać po łące w poszukiwaniu `robaczków` i nie myśleć o swoich problemach? Te warsztaty wzbogacą nie tylko Waszą wiedzę i doświadczenie, ale także, a może przede wszystkim będą okazją do oderwania się od wszelkich trosk, gwarantujemy.
Master class: Promyczki serca - fotografia dziecięca i rodzinna Sujata Setia (But Natural Photography)
Sujata Setia to kolejna kobieta,  która podnosi jakość fotografii, oddziaływując na fotografów na całym świecie.  A jej optymistyczne, świetliste usposobienie promieniuje nie tylko na kadry, ale także na ludzi, którzy je oglądają i czują zawarte w nich ciepło. Warsztaty prowadzone są w języku angielskim, tłumaczone na język polski przez doświadczonego tłumacza związanego z fotografią.
Weekendy z mistrzami: Kat Pascoal - Eklektyczna fotografia ciążowa i dziecięca
Fotografia ciążowa i dziecięca to zdaje się dominujące dziedziny komercyjnej fotografii w tych czasach, które jednocześnie pozwalają nam stwarzać sesje w wypracowanym przez nas stylu…
Master class: Marketa Novak „Epicka fotografia”
Rozmach, widowiskowość, przepych, malarskość, zespolenie z naturą, symbioza barw i stworzeń - to pierwsze skojarzenia, jakie mam, patrząc na fotografie Markety Novak. Z ogromną dumą przedstawiam Państwu warsztaty z czeską niezwykle utalentowaną panią fotograf. 
Weekendy z mistrzami: Portret studyjny z Hanną Derecką „Malowanie Światłem"
Wasza fotografia wskoczy na inny poziom, ale także ciekawie spędzony weekend w doborowym towarzystwie, w miejscu oddychającym historią i artyzmem. O naszym pysznym jedzeniu nie zapominając. Nie dajcie się zimie‼️  Wpadajcie do nas na kawę przy kominku, na foty w pałacu pod okiem świetnego fotografa, noclegi w stylowej agroturystyce.
Masterclass Fine Art Portrait & Contemporary Photography: Ewa Ćwikła
UWAGA: termin poglądowy, z wiarą, że te warsztaty kiedyś powrócą :)     Inna bajka - Masterclass Fine Art Portrait & Contemporary Photography z Ewą Ćwikłą to intensywny trening fotografii studyjnej. W trakcie warsztatów Masterclass Fotogarfii Portretowej nauczysz się tego co jest Ci potrzebne by wykonać doskonały portret z fascynującą opowieścią. Bedziemy korzystać z światła naturalnego i z lamp studyjnych tak by wykreować portret XXI wieku z charakterem portretu dawnych mistrzów malarstwa.
Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER