< Świątecznie. Postprocessing w fotografii – kiedy aparat już nie wystarcza >

Prowadzący warsztaty fotograficzne w Złodziejewie na podiach…

Z przyjemnością  informuję, że koniec 2010 roku przyniósł głównym prowadzącym  warsztaty w Złodziejewie pierwsze nagrody na ogólnopolskich konkursach fotograficznych.

Andrzej Frankowski zajął pierwsze miejsce w konkursie Fotoerotica organizowanym przez miesięcznik „Playboy”.  Choć estetyka „Playboya” może być dyskutowana, tak temu, że jest to jedyny w Polsce konkurs aktu na taką skalę, zaprzeczyć nie można. Wiemy też, że właściwie każdy fotograf, który ma w swoich archiwach akty, wysyła zdjęcia na tenże konkurs, dlatego uważam, że jest to wielki sukces i gratuluję Andrzejowi z całego serca, ciesząc się wraz z nim i licząc, że ta wygrana pociągnie za sobą kolejne sukcesy.

Na zdjęciu, które zachwyciło jurorów wystąpiła  Dagmara Bajura, która gości także w roli modelki na naszych warsztatach.

Andrzej, poproszony o to przez w/w miesięcznik, tak napisał o powstaniu zdjęcia:

 

Sprawa nie była prosta – był zimny listopad, a planowałem, zauroczony swoimi Mazurami, zdjęcia zrobić w plenerze. Z drugiego końca Polski miała przyjechać na sesję modelka obdarzona boskim ciałem, o którym śnią i mężczyźni, i kobiety. W umówionym miejscu stanęła przede mną delikatna kobieta pełna wdzięku i seksu – aż serce kroiło mi się, na myśl, jakie katusze to żywe dzieło sztuki będzie przeżywać na mrozie, ale trzeba było działać! Pojechaliśmy do opuszczonego domu, a atmosfera stawała się coraz gorętsza w miarę zrzucanych przez nią ubrań… Gdy stanęła w drzwiach otulona tylko miękkim białym futrem, odsłaniając cudowną linię bioder, talii, ponętne piersi, wiatr rozwiał jej włosy, na twarzy malowała się pewność siebie i enigmatyczny uśmiech – wiedziałem, że to jest to – nieodgadniona, odważna, emanująca erotyzmem Pani dziwnego domu – kusiła i kusi – zatrzymałem to w kadrze…

 

Fetishu, oby takich zdjęć było więcej! – prowadź nas jak gwiazda betlejemska :D

 

Kolejna nagroda, to drugie miejsce w Konkursie Fotograficznym Dilmah za zdjęcie, którego współautorką jest Marcelina Oczkowska. Do wysłania zdjęć na ten konkurs zachęcił mnie fakt, że jako patrona tegorocznej edycji obrano bodajże pierwszą świadomą panią fotograf – Julię Margaret Cameron. Natomiast wyróżnienie jest dla mnie  sukcesem o tyle, że w jury w tym roku zasiadły zacne osoby, no i przede wszystkim dlatego, że „przegrałam” z Piotrem Biegajem, którego znam i cenię od dawna – gratulacje, Piotrze i udanej wyprawy na Cejlon!

 

Do zwycieskiego zdjęcia zapozowała Monika Krobska. Moniko, dziękuję.

Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER