< Wystawa prac Absolwentów Złodziejewa przy okazji Fonomo Music & Film Festival – już od 19 X ! Boże Narodzenie odbywa się w nas… >

Viva nasi!

Kiedy 24 września Złodziejewo nawiedziła Izabela Urbaniak zdradziła mi w sekrecie nieoficjalne wyniki Konkursu Viva! Photo Awards.  Okazało się, że w aż w 2 z 4 kategorii główne nagrody zdobyli Złodziejewscy Prowadzący: w kategorii: reportaż Izabela Urbaniak oraz w kategorii: beauty Wiktor Franko.

Kiedy następnego dnia kupiłam Vivę! razem z Izą cieszyłam się jak dziecko :) . To wielkie szczęście, że zarówno ja, jak i uczestnicy warsztatów, które Iza akurat prowadziła, mogliśmy być z nią w dniu podania oficjalnych wyników.

Złodziejka-Doręczycielem – o świcie, zamiast po bułki, stałam w kolejce po Vivę – dumna Iza, szczęśliwa Marcycha, obcując z namacalnym zwycięstwem

…chwilę potem mieliśmy już także dedykację:

…a pamiątkowa Viva trafiła do Złodziejewskiej biblioteczki z albumami jako jeden z cenniejszych eksponatów.

Powróćmy na chwilę do konkursu: jury pod przewodnictwem światowej sławy fotokompozytora: Ryszarda Horowitza, w składzie:  Chris Niedenthal, Robert Wolański, Gosia Baczyńska, Katarzyna Przybyszewska, Marek Knap wybierało zdjęcia z rekordowej ilości 10 tysięcy zdjęć. Tym bardziej owe zwycięstwa cieszą,  że sam Chris Niedenthal tak mówił o naszej Izie:

„Cieszę się, że w mojej ulubionej kategorii reportażu dużo było świetnych prac. Przeważało społeczne, ostre widzenie świata. Ale my poszliśmy w poezję. Nagrodziliśmy ciepły reportaż o dzieciach. Sprawne oko i rękę”.

Domyślam się, że dla Izy, której Niedenthal szczególnie imponuje swoją fotografią, po takich jego słowach, inne nagrody mogłyby nie istnieć.

Zdjęcia można było/lub nadal można oglądać:

3.10-16.10.2012, Teatr Wielki w Warszawie.
27.10-7.11.2012, Angelo Hotel Katowice
10.11-21.11.2012, Andel’s Hotel Cracow
24.11-5.12.2012, Andel’s Hotel Łódź

Z przyjemnością prezentujemy Wam zwycięski fragment projektu Izy, który w całości możecie obejrzeć na fan page’u Izy.. Ów projekt to Summertime – cykl będący wyprawą do beztroskiej krainy dzieciństwa, do czasów kiedy skakaliśmy po drzewach, jedliśmy dzikie jabłka, łapaliśmy ryby na kijacha… Ten projekt to nie tylko wspomnienia, ale także nadzieja, że w XXI wieku dzieci mogą zamiast siedzieć całymi dniami przed komputerem żyć i bawić się, jak my dawniej.

Natomiast Wiktor, jak to Wiktor wymyślił coś niezbyt normalnego, nawet coś niezbyt beauty – z kobiety zrobił czajnik… i chwała mu za to :) :

Laurka od Wiktora dla Złodziejewa

A tak nasz Franko wymądrzał się wśród celebrytów:

…a tak wygląda zdjęcie w pełnej krasie

Przypominamy tym, którzy zapomnieli lub nie wiedzieli, że zarówno Iza Urbaniak jak i Wiktor Franko po raz pierwszy zostali zaproszeni do poprowadzenia warsztatów właśnie przez Złodziejewo. Izę nadal można spotkać tylko u nas, zarówno jako jedną z 7 fotografów na Twórczych Wczasach, jak i UWAGA! na jej pierwszych warsztatach autorskich, które odbędą się już w maju!

Co wyprawia się pod dyrygenturą Izy możecie podejrzeć w naszym starusieńkim wpisie oraz oczywiście na bieżąco śledząc nas na facebooku.

a oto jeden z moich ulubionych tryptyków powstały na warsztatach z Izą, fot. Ernest Cendrowski
…i jakże inne spojrzenie z wykorzystaniem złodziejskich skarbów, fot. Sebastian Kozłowski

Gratulujemy Zwycięzcom, dziękujemy im za laurki, a Was zapraszamy na warsztaty z nimi do Złodziejewa.

Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER