< Iwona Weiss Choudhry Jacek Batkowski >

Iwona Podlasińska

Iwona Podlasińska urodziła się na początku lat 80tych. Jest architektem. Mieszka w Kielcach i tak jak to my mamy miewamy – Iwona będąc na drugim urlopie macierzyńskim, czyli w 2014 roku, zaczęła fotografować swoich synów. Szybko okazało się, że ma oko, rękę i talent. Z czasem nabrała wprawy, zdobyła wiedzę i technikę. Określiła swój styl i cel – skupia się na opowiadaniu historii beztroskiego dzieciństwa, pokazywaniu magii tych dni, szuka niezwykłego nastroju, ulotnych chwil. Jej kadry pokazują silny związek dzieci z ich otoczeniem. Zabawy na tle zmieniających się pór roku i odwiedzanych krajobrazów. Jej zdjęcia nie mają ani charakteru dokumentacyjnego, ani nie są pozowane czy stylizowane. Przedstawiają dzieci w ich naturalnym środowisku, łączą dozę autentyczności z odrobiną magii ze świata baśni. Czyli są czymś pośrodku – zatrzymywaniem chwil i portretowaniem w artystyczny sposób najmłodszych z reguły wtedy, gdy nie wiedzą one, że są podglądane. Można by te zdjęcia nazwać artystycznym reportażem.

Fotografując Iwona szczególną uwagę skupia na świetle, kompozycji oraz emocjach. Dbałość o szczegóły, wrodzone poczucie estetyki, miłość do dzieci oraz umiejętność odnajdywania inspiracji do popełniania zdjęć podczas zabaw, wspólnego oglądania bajek, czytania baśni procentuje niezwykłymi zdjęciami, które są kroniką dzieciństwa nas wszystkich, bo przecież każdy z nas był dzieckiem i do takiej idealnej krainy jak ta ze zdjęć Podlasińskiej, z tęsknotą czasami się przenosi.

Iwona ftografuje Sony A7 i manualnym Samyngien 85mm 1.4, Zeissem Sonnarem 135mm 1.8 oraz Sony 50mmm 1.4 zdjecia edytuję głównie w Lightroomie z wykorzystaniem elementów Photoshopa, bez użycia akcji, presetów czy pluginów.

Warsztaty z Iwoną w Złodziejewie są najdłuższymi i najbardziej rozbudowanymi warsztatami, jakie poprowadzi ona w tym roku. Warsztaty przebiegną wg sprawdzonego przez nas przez lata schematu. Będziecie mieli okazję poznać tajniki jej postprocesu, a także fotografować z nią o różnych porach dnia, czyli w różnych typach oświetlenia.

Zapraszamy na fanpage Iwony.

Prace Fotografa:

Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER