Karolina Kumorek >

Agnieszka Radzikowska

Agnieszka Radzikowska, aktorka Teatru Śląskiego, ukończyła PWST w Krakowie. Zaszczytem jest gościć ją w Złodziejewie jako modelkę.

W tak młodym wieku ma za sobą już kilkadziesiąt premier. Jej rolą dyplomową była rola „ Młodej” w Klątwie Stanisława Wyspiańskiego w reż. Anny Polony, na czwartym roku zagrała również w spektaklu Krystiana Lupy „ Marat- Sade” rolę Simony. Od 2002 roku związana z Teatrem Śląskim w Katowicach, gdzie debiutowała w spektaklu B. Toszy „ Chryje z Polską”. Po ukończeniu studiów związała się z Teatrem Współczesnym w Krakowie, gdzie obecnie można ją zobaczyć w trzech tytułach. Obecnie na deskach Teatru Śląskiego aktorkę można zobaczyć w roli Iwony w spektaklu „ Iwona Księżniczka Burgunda” reż. A. Keresztes oraz w roli Heleny w spektaklu „ Wszystko dobre, co się dobrze kończy” reż. T. Bradecki. Niedługo zobaczymy ją też w popularnym serialu „Majka”.

Laureatka II nagrody aktorskiej IX Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego w Radomiu za rolę Iwony w spektaklu „Iwona, księżniczka Burgunda”.

Laureatka Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego dla młodych twórców w dziedzinie kultury w roku 2010.

Możliwość współpracy z tą rudowłosą zdolną pięknością będzie sprawdzianem dla uczestników warsztatów nie tylko z umiejętności wykorzystania jej urody, ale przede wszystkim z umiejętności i sposobu wykorzystania jej talentu aktorskiego.

Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER