< Zjechaliśmy i rozjechaliśmy się, po to, by potem znów się zjechać….. Znaleziska: kwiecień… lipiec…. i trochę czerwca >

Kulisy Złodziejewskie II – w Złodziejewie kradniemy chwile…

KULISY ZŁODZIEJEWSKIE II

Kolejne spotkanie z Keit i Voltrikiem w Złodziejewie odbyło się 19 lipca. Tym razem wspólny odlot był jeszcze bardziej abstrakcyjny, było także więcej keitopolitańskich rekwizytów i tutorial na żywo w CPT, którego Keit używa na co dzień w graficznej kreacji obrazów.FANTOMIMA, fot. Keit

Inspiracje

Abstrakcyjne myślenie to pomysłowość, niezwykle przydatna w realnym świecie. Umiejętność postrzegania otoczenia wybiórczo, w formie geometrycznej, cięcia go na kawałeczki, ze znajomych elementów, aby złożyć je potem zupełnie na nowo, w wymiarze fantastycznym.
W poniższym kolażu znalazły się prace Keit, w których wcześniej już wykorzystała artefakty udostępnione naszym złodziejewiczom, oraz niektóre z ulubionych prac konceptualnych, znalezionych na Deviant Art.


fot. Keit

źródło: Deviant Art

Rozgrzewka z autoportretem

Autoportret może spełniać szczególną rolę, zwłaszcza w życiu fotografa lub grafika. Zabawa w alter ego to podróż w głąb siebie, podążając za własnymi skojarzeniami, refleksjami, ograniczeniami i prywatnymi uprzedzeniami. Nie tylko pozwala rozluźnić się i szczerze zdystansować do samego siebie, ale świetnie pomaga zrozumieć własny charakter, dać upust nagromadzonej w nas energii, fizycznie i psychicznie.Zazwyczaj jesteśmy dla siebie najsurowszymi krytykami, więc autoportret zmusza nas do kreatywności, ponieważ chcemy pokazać się w innym świetle, najlepiej bez irytujących nas wad, które często sami wyolbrzymiamy.

Szczególną uwagę warto zwrócić na kompozycję Edyty, która koncentrując się na fakturze materiałów, odszukała w architekturze pałacu złodziejewskiego swój konceptualny kącik. Stworzyła geometrycznie wciągający motyw, w nieco pop artowym klimacie, nawiązujący do dzikości serca, labiryntu myśli i zakręconej natury 🙂


fot. Edytka Kieliańska


Edyta by Keit

Poniżej backstage na wesoło 🙂


Pierwsze widoczne efekty po wykładzie z Keit, fot. Tomek Nowak

Kilka godzin póżniej… 🙂


fot. Keit


Maciek rozważny i romantyczny, fot. Jacek

FANTOMIMA


making of, fot. Keit

Portret surrealny wykonany techniką inspirowaną kolażem abstrakcyjnym to niezwykle plastyczne ćwiczenie pomagające w detalicznym i symbolicznym postrzeganiu otoczenia, z różnych punktów widzenia jednocześnie.
O ile w fotomanipulacji technika ta świetnie sprawdza się w surrealizmie, grotesce, itd., o tyle dla fotografa jest cenną wskazówką, którą może wykorzystać w analizie kadru, nim opadnie spust migawki.
Tworzenie koncepcji technicznej to umiejętność patrzenia na temat i rekwizyty w przestrzeni 4D, zarówno w trakcie sesji, jak i w post procesie.
Kolaż jako narzędzie w sztukach wizualnych cieszy się ogromnym zainteresowaniem na świecie, natomiast w fotografii najczęściej wykorzystywany jest jako inspiracja w portrecie fashion, gdzie do czynienia mamy z finezyjną ekspozycją materiałów. Zabawa w manipulację jednym lub kilkoma obrazami może być w efekcie tak naturalna jak fotografia, jeśli tak zamierzymy i posiadamy wystarczające umiejętności w obróbce. Łączenie materiałów o zróżnicowanej teksturze może dać w post procesie zaskakująco plastyczne efekty. Pamiętajmy jednak, że potrzeba wiele ćwiczeń dla wprawy, aby swobodnie poruszać się w mixed media.
Poniżej nasz fantomimowy backstage.


fot. Keit


fot. Edyta Kieliańska

Niestety, chyba położyliśmy Voltrika pod gniazdem owadów…mimo kilku warstw tiulu, ich inwazja na modelkę objawiła się ugryzieniami, na szczęście była dzielna i do następnej sesji się zagoi 🙂


fot. Edyta Kieliańska

Ułożenie na ziemi takiej postaci abstrakcyjnej, stworzonej z nieregularnych kształtów materiałów, koncentruje oko na szczegółach tworzących perspektywę, geometrię, plastykę materiałów i kolorystyki w świetle i cieniu. Groteskowe ćwiczenie z Voltrikiem Fantomimą bezpośrednio nawiązuje do portretów Keit, w których już wykorzystała wszystkie artefakty użyte w tej sesji.

Aby tworzyć dopracowane kolaże, warto przemyśleć wcześniej koncepcję, rozpisać zarys procesu i wyobrazić sobie elementy razem w tej jednej pozornie płaskiej przestrzeni ekranu. Kolekcjonujemy elementy symboliczne, pozornie oderwane od siebie w sposób abstrakcyjny, lub po prostu ciekawe dla oka pod względem formy, faktury, reakcji na światło i obróbkę.
Wycinanie elementów i ponowne je składanie wydaje się zadaniem banalnie prostym, a jednak wymaga nieco architektonicznego spojrzenia na przestrzeń, perspektywę i światło zastane, aby w efekcie zaskoczyć spójnością całej kompozycji i zdecydować, co do czego będzie montowane.
Tworzenie fotografii artystycznej pod montaż przypomina bardziej prawdziwą technikę mixed media, a z pewnością uzmysławia proces powstawania montaży. Fotografie wyjściowe nie muszą być dopracowane, natomiast liczy się zachowanie ostrości, spójnego oświetlenia poszczególnych  elementów całości, którą dopiero stworzymy w edycji komputerowej według naszej wyobraźni.
Przemyślenie kompozycji, kadru i spontaniczna aranżacja elementów w trakcie sesji zapewni nam szerszy wybór opcji i większe pole dla kreatywnej manipulacji obrazami.


fot. Edyta K

Wersja Keit z pokazowego instruktażu CPT

fot. Keit

Niektórzy odnaleźli harmonię w zbliżeniach…


fot. Jacek


fot. Jacek, edit Keit, Modelka z modułem Audio Scream 🙂


fot. Edyta Kieliańska

Inne backstejdżowe…


nasi „paparazzi” 😉 , fot. Keit


kwadrat dwunożny wyssany, fot. Edyta K, edit Keit


polowanie na fantoma, fot. Keit


ASK THE BUNNY, fot. Keit

Teksturki


skwadracone teksturki Jacka

Oprócz powszechnego zastosowania tekstur w imitacji malarskich warstw np. w fotomanipulacji vintage, obserwacja ich plastyki w obiektywie pokazuje, że czasem mogą świetnie nadać się do eksperymentów z przeproporcjonowaniem perspektywy i rozmiaru obiektów.


Tekstura w obiektywie Jacka, edit:Keit

Gildia Masek – maski nie tylko do sesji zdjęciowych
Tym razem w Złodziejewie pojawiła się także biżuteria i dekoracje wnętrz Gildii Masek.
zainteresowanie, że Keit i Voltrik wróciły do Keitopolis o połowę lżejsze 🙂

Faworyta Mirki


THE CHESS MAGE, fot. Keit

Kolekcja Tomka


HALF DARK CABARET, fot. Keit


HALF DARK DISCO, fot. Keit


HALF SUPERWOMAN, fot. Keit

Na miłe zakończenie warsztatów przy ognisku, Złodziejka zaskoczyła nas kolorowymi lampionami, które Keit i Voltrik z entuzjazmem wypuściły w przestrzeń, z mocą życzeń w sercu!

Dziękujemy za ponowne zaproszenie do Złodziejewa i pozdrawiamy czytelników
Keit&Voltrik


fot.Keit

Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER