< Takie warsztaty ślubne tylko w Złodziejewie… Kulisy Złodziejewskie IX, czyli stary gramofon i inne graty >

Opowiadacze historii ze Złodziejewa…

Niemalże od stu lat zbierałam się do popełnienia wpisu o historiach zaklętych w obrazach, a właściwie zebrania w jednym miejscu tychże obrazów = obrazów popełnionych przez Uczestników warsztatów w Złodziejewie głównie podczas dnia z Izabelą Urbaniak, która swoją przygodę w prowadzeniu warsztatów zaczynała właśnie w Złodziejewie..

fot. Ernest Cendrowski
fot. Ernest Cendrowski, stylizacja Berenika Łysogórska

Iza jest wyjątkową osobą i znakomitym fotografem, potrafi zainspirować i „zmusić” do stworzenia historii jak nikt inny. Jednak w imieniu swoim i reszty Prowadzących warsztaty w Złodziejewie muszę, no po prostu muszę, wspomnieć, że Iza „spija śmietankę” z roboty całej naszej kadry. Mianowicie Iza z reguły pojawia się w Złodziejewie podczas ostatniego dnia twórczych wczasów, kiedy to nasi Warsztatowicze przebrnęli już przez zajęcia ugruntowujące im podstawy kadrowania, kompozycji, zawierania treści w obrazach; kiedy zdążyliśmy już zrobić w ich głowach zamęt, wprowadzając zajęcia z którymś z naszych Awangardzistów; kiedy mieli już solidną rozgrzewkę z wieloma modelkami o różnych typach osobowości – jednym zdaniem mówiąc: uczestnicy ze wszech stron zdobyli przygotowanie, by opowiedzieć-pokazać innym, co im w duszy gra…

Sesja pod okiem Izy jest zawsze dla nich, no i dla nas ukoronowaniem  pobytu pasjonatów fotografii w Złodziejewie. Uwielbiam przysiąść obok Izy ostatniego dnia podczas omawiania zdjęć i pamiętając zdjęcia Uczestników sprzed przyjazdu do Złodziejewa, czy nawet z pierwszego dnia ich pobytu u nas, upajać się NASZYM (i WASZYM) WSPÓLNYM SUKCESEM, delektować się Waszymi zdjęciami…

fot. Tomasz Kołecki
fot. Tomasz Kołecki
fot. Krzysztof Koźmiński
fot. Krzysztof Koźmiński

Muzą, która z pasją i talentem aktorki wciela się w rozmaite role jest przede wszystkim Inez Lajblich. Rolę filmowych scenerii odgrywają niezwykle klimatyczne przypałacowe i parkowe plenery oraz unikatowe złodziejewskie sprzęty. Jednym słowem: wszystko dopięte na ostatni guzik.

fot. Emil Łojczuk
fot. Emil Łojczuk
fot. Sebastian Kozłowski
fot. Sebastian Kozłowski

Niektórzy z Was zapewne pamiętają, że kiedyś: dawno, dawno temu publikowałam już wpis hołdujący tym, dla których fotografia to nie tylko puste obrazki. Jeśli nie, to odsyłam Was do artykuliku zilustrowanego zdjęciami Absolwentów: Pomiędzy słowami a ich brakiem.

Wracając do samej Izy  – jest ona, co za każdym razem podkreślam, najbardziej wszechstronnym Fotografem, jakiego znam. Odnajduje się świetnie zarówno w reportażach, krajobrazach, jak i fotografii portretowej. Być może dlatego praca u jej boku jest tak kreatywna i inspirująca. Na naszej stronie poświęciłam jej już nieco uwagi, bo były ku temu ważne powody: Iza jest zdobywczynią wielu prestiżowych nagród, o jednym z wyróżnień możecie poczytać tutaj.

fot. Jola Knichalska
fot. Jola Knichalska
fot. Dariusz Matejewski
fot. Dariusz Matejewski
fot. Gosia Jurasz
fot. Gosia Jurasz
fot. Gosia Jurasz
fot. Gosia Jurasz
fot. Bartłomiej Legin
fot. Bartłomiej Legin
fot. Rafał Borowski
fot. Rafał Borowski
fot. Wojciech Sznajder-Szymański
fot. Wojciech Sznajder-Szymański
fot. Julia Wojciechowska
fot. Julia Wojciechowska
fot. Magdalena Orylska
fot. Magdalena Orylska
fot. Monika Podolska - Serek
fot. Monika Podolska - Serek
fot. Karolina Amberville
fot. Karolina Amberville
fot. Dominika Pałucka
fot. Dominika Pałucka
fot. Aga Tomaszek
fot. Aga Tomaszek

Spotkania z Izą zawsze są świętem w Złodziejewie. I to właśnie tu – w ojczyźnie tych spotkań – zawsze macie pewność wzięcia udziału w prekursorskich programach. współpracy z oryginalnymi, wyjątkowymi modelkami. To tu w reżyserowanych przez Was opowieściach zagrają wyjątkowe modelki, magiczna sceneria i klimat – tego nikomu nie uda się powtórzyć.

Zapraszamy do Złodziejewa! Na dzień dzisiejszy miejsca jeszcze są.

Daria:

i kolejne warsztaty, na które chcę przyjechać :D

Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER