< Ś. p. jabłonka :( Przeżyć tę magię… Katharsis. >

Pierwsza edycja warsztatów z postprodukcji „Kropka nad i” za nami!

Praca nad zdjęciem już po naciśnięciu spustu migawki to wbrew pozorom dość skomplikowany proces lecz przez niektórych niesłusznie pomijany. Współczesna fotografia reklamowa i artystyczna nie istnieje bez obróbki, niezależnie czy fotografujemy cyfrą czy analogiem… Efekty, które możemy uzyskać w postprocessingu są zaskakujące i z nawiązką rekompensują włożony w niego nakład pracy.

Celem tych warsztatów było przekazanie Wam drodzy Uczestnicy podstawy retuszu i korekcji fotografii cyfrowej w najpopularniejszych tego typu programach. Oczywistością jest, że dogłębne poznanie „kombajnów” pokroju Adobe Photoshop czy Lightroom jest dosyć trudne w tak krótkim czasie.

Podczas tych warsztatów okazało się, że dla naszych Uczestników nie tylko Photoshop, nie jest przeszkodą ale nawet 17 stopniowy mróz. Gorąca atmosfera ogniska, zapach pieczonych kiełbasek i entuzjastyczne rozmowy o fotografii wśród piękna przyrody złodziejewskich plenerów potrafiły Was rozgrzać do 2 w nocy 🙂 Następnego dnia z mrozem musiała zmierzyć się nasza modelka – Ania Sroka. Pod okiem Marceliny i Andrzeja mieliście okazję szlifować kadry które później wspólnie poddawaliśmy obróbce. Dopełnieniem zdjęć plenerowych była praca ze światłem błyskowym w studiu. Gdy część grupy fotografowała tam Anię, można było skorzystać z indywidualnych konsultacji jak krok po kroku nadać zdjęciu specyficzny klimat.

postprocesing obrobka graficzna warsztaty w złodziejewie Sroken Karol Kalinowski
Ania Sroka podczas warsztatowego pleneru, fot. Karol Kalinowski

Podczas tych trzech intensywnych dni wskazaliśmy Wam drogę, pokazaliśmy podstawy i sposoby radzenia sobie z typowymi problemami. Wasza aktywność i samozaparcie w połączeniu z naszą wiedzą mamy nadzieje zaowocuje ciekawymi pracami w naszej po warsztatowej galerii 🙂 Zachęcamy Was gorąco do wysyłania do nas prac „przed” i „po” obróbce. Eksperymentujcie, malujcie, maskujcie, wyginajcie krzywe i bawcie się obróbką. Niech ograniczeniem będzie wyłącznie Wasza wyobraźnia i poczucie dobrego smaku.

Wiemy, że paczka materiałów rozszerzająca Wasz arsenał graficzny, które od nas otrzymaliście szybko wywołała spore zamieszanie. Możecie na niej bazować, pamiętajcie jednak, że rozwój to twórcze podejście. Wzbogacajcie warsztat. Zachęcamy Was do tworzenia własnych tekstur, pędzli, akcji i presetów, by później wykorzystać je w pracy nad własnymi zdjęciami. Dzięki temu z czasem wypracujecie swój niepowtarzalny styl, a Wasze zdjęcia będą rozpoznawalne. Piszcie do nas w komentarzach bądź na naszym profilu na Facebooku, zapraszamy do dzielenia się Waszymi spostrzeżeniami z pracy nad zdjęciami.

Następna edycja już 20 maja! Serdecznie zapraszamy.

Ryś:

Ja tam byłem, zdjęcia obrabiałem, zdjęcia robiłem :-)
naprawdę warto - można się wiele nauczyć!
pozdrawiam całą załogę!

Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER