< Weekendy z mistrzami: „Cud życia” Iwona Weiss Choudhry Weekendy z mistrzami: Izabela Urbaniak "Opowiadanie historii obrazem" >

Master class: Promyczki serca – fotografia dziecięca i rodzinna Sujata Setia (But Natural Photography)

O warsztatach

Na przestrzeni lat obserwuję wielkie przeobrażenia fotografii. Zmieniło się niemalże wszystko…

10 lat temu gdy stworzyliśmy Warsztaty w Złodziejewie naszymi gośćmi – i Prowadzącymi i Uczestnikami byli głównie mężczyźni. Teraz w znakomitej większości są to kobiety. Ta swoista emancypacja fotografii spowodowała, że w zdjęciach jest więcej czułości, więcej ciepła, także więcej dzieci i macierzyństwa. Kobiety totalnie znudzone i zmęczone pracą w korporacjach marzyły i marzą, by zrobić coś innego, zrobić coś więcej i mieć więcej czasu dla swojej rodziny.

Myślę, że wszystko to spowodowało, że zaniknęła też przepaść jaka była pomiędzy fotografią użytkową-komercyjną, a fotografią artystyczną. I bardzo się cieszymy, że my – warsztaty w Złodziejewie, krzewiąc fotografię na dobrym poziomie mamy w tym udział, dzieląc się z Wami wiedzą i ściągając do Złodziejewa twórców, którzy pięknie tworzą i nie mają przed Wami tajemnic.

Trudno dziś w naszym otoczeniu spotkać kobietę, która nie ma sesji w ciąży, rodziny, która nie zatroszczyła się o wyjątkowe pamiątki dla swoich dzieci. A my – fotografowie nie poprzestajemy w ciągłym rozwoju, by tworzyć jeszcze piękniej.

Sujata Setia to kolejna kobieta,  która podnosi jakość fotografii, oddziaływując na fotografów na całym świecie.  A jej optymistyczne, świetliste usposobienie promieniuje nie tylko na kadry, ale także na ludzi, którzy je oglądają i czują zawarte w nich ciepło.

Warsztaty prowadzone są w języku angielskim, tłumaczone na język polski przez doświadczonego tłumacza związanego z fotografią.

Prowadzący

Sujata Setia, pochodzi z Indii, a od kilku lat mieszka w Londynie.  Jej fotograficzna podróż rozpoczęła się tak jak podróż wielu z nas – po urodzeniu córeczki. W swoją twórczość wkłada całe swoje serce, a jej ujmująca natura wnosi ciepło do każdej sesji zdjęciowej, którą wykonuje.

Swoich modeli traktuje z empatią i otwartością – pokazując ich, chce pokazać nie tylko twarze, ale historie ich życia, ze zdjęć tworząc kroniki.  Być może to, obok pięknej plastyki jej prac, ciepłych kolorów i światła zawarzyło na tym, że w bardzo krótkim czasie zyskała międzynarodową sławę. Klienci przyjeżdżają do niej do Londynu z najdalszych zakątków świata nawet z Indii czy Arabii Saudyjskiej. Może się pochwalić nagrodami i publikacjami między innymi w Forbes, The Daily Mail, Vanity Fair, Good Housekeeping Magazine i Country Living Magazine. Jest również profesorem fotografii w najbardziej renomowanym hiszpańskim instytucie fotograficznym EFTI. Od jakiegoś czasu podróżuje między kontynentami i hojnie dzieli się swoją wiedzą.

 

Facebook: https://www.facebook.com/butnaturalphotography/
Instagram: https://www.instagram.com/butnaturalphotography/
Strona internetowa: http://butnaturalphotography.com/

Szkolenie w wymiarze
2 pełnych dni

Noclegi, pobyt
zakwaterowanie

Pełne

wyżywienie

Plan warsztatów

 • DZIEŃ 1
 • DZIEŃ 2
 • DZIEŃ 3


20:00

Spotkanie integracyjne. Swobodne rozmowy najprawdopodobniej przy ognisku w naszym pałacowym parku.9:00

Śniadanie.10:00

Prezentacja zdjęć Sujaty. Jej fotograficzne biografia, źródła inspiracji. Opowieść o tym, jak udaję jej się w baśniowych kadrach zawierać historie fotografowanych osób.13:00

Przerwa na kawę.14:00

Przygotowanie do sesji:

 • Naturalne światło – jak je w pełni wykorzystać? Światło wszelkiego rodzaju daje nam ogrom możliwości. Sujata opowie i pokaże, na przykładach, że  nawet trudne warunki, pozornie zbyt ciemne i zwyczajnie złe również, mogą być jednak dobre, podobnie dzień (zbyt) słoneczny, który daje nam masę przepaleń i głębokich cieni może  pozwolić nam zrobić niesamowite zdjęcia – czyli magia w ekstremalnych warunkach pogodowych.
 • Słów kilka o stylizacji modeli i klientów,
 • Wyposażenie fotografa: jakie są najlepsze aparaty na rynku i w które warto zainwestować, jak zdecydować, który obiektyw kupić?
 • Ustawienia aparatu – Sujata podzieli się z Wami swoim tajnym ustawieniem aparatu oraz najważniejsze kwestie – z jakimi ustawieniami powinieneś pracować, aby móc zrobić zdjęcia z efektem „wow” już bezpośrednio w aparacie.
 • Kilka słów, jak pracować z dziećmi i rodzinami oraz jak pracować ze zwierzętami.
 • Jak robić szybkie i zabawne zdjęcia rodzinne, które nie trwają cały dzień, ale są wykonywane w ciągu 45 minut do godziny?
 • Marketing. Sujata powie Wam wszystkie swoje sekrety, w jaki sposób zbudowała  markę w ciągu trzech lat od założenia firmy.
 • O sztuce opowiadania historii tak, by wyróżnić się na rynku, na którym jest wielu  innych niesamowitych fotografówi.


16:30

Obiadokolacja.17:30

Plener pod okiem Sujaty.9:00

Śniadanie10:00

EDYCJA EDYCJA EDYCJA.

 • Sujata nauczy dwóch rodzajów edycji:
 1. Zrobimy 5-krokową prostą, choć w efekcie niesamowitą, edycję galerii klienta
 2. Bardziej złożoną edycję artystyczną.  – żadnych tajemnic! Sujata zdradzi Wam każdy szczegół i szczebel swojej postprodukcji
 • Sujata pokaże i udostępni Wam akcje, które wykonała i których używa do edycji.
 •  Czas na Wasze pytania i odpowiedzi.


13:00

Obiad i pożegnanie.


Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER