< Weekendy z mistrzami: "Słoneczne okruszki" Anny Podsiedlik :: 16-18 marca Weekendy z mistrzami: Damian Drewniak "Dogoń swoje marzenia" >

Masterclass Fine Art Portrait & Contemporary Photography z Ewą Ćwikłą

Nikt na dzieci nie patrzy tak jak Ewa… Jej zdjęcia mają coś niepokojącego, mrocznego, barokowego, a jednocześnie są przepełnione spokojem i światłem – takie sprzeczności odkryjecie obcując tylko z prawdziwą sztuką.

Inna bajka – Masterclass Fine Art Portrait & Contemporary Photography z Ewą Ćwikłą to intensywny trening fotografii studyjnej.

W trakcie warsztatów Masterclass Fotogarfii Portretowej nauczysz się tego co jest Ci potrzebne by wykonać doskonały portret z fascynującą opowieścią.
Bedziemy korzystac z swiatla naturalnego i z lamp studyjnych tak by wykreować portret XXI wieku z charakterem portretu dawnych mistrzow malarstwa.

fot. Ewa Ćwikła
fot. Ewa Ćwikła
We wspaniałym, artystycznym klimacie Złodziejewa, z pięknymi wystylizowanymi modelkami każdy uczestnik będzie miał szansę na stworzenie własnych, unikalnych portretów z własną, unikalną opowieścią.
Warsztaty zaczniemy od portretów w konwencji klasycznej, nauczymy się:
  • jak zaplanować sesję, jak dobrać ubrania i atrybuty,
  • jakie efekty daje różne ustawienia lamp studyjnych,
  • poznamy możliwości lamp studyjnych, wpływ ich ustawienia na charakter portretu *własny tigger do aparatu mile widziany ale jeśli takiego nie posiadasz, też żaden problem – mój jest do dyspozycji uczestników,
  • jak rodzi się portret, jak tworzymy opowieść.
Do dypozycji uczestników będą moje własne kreacje tak też każdy oprocz wysylizowanych modelek będzie mógł wykorzystać to, by mieć swój unikalny portret.
fot. Ewa Ćwikła
fot. Ewa Ćwikła
PROGRAM
Dzień 1
od. 19:00 przyjazd i zakwaterowanie.
20:00 Przełamujemy pierwsze lody, czyli spotkanie integracyjne i organizacyjne z Ewą przy kawie lub przy ognisku.
Dzień 2
9:00 sniadanie

TEORIA
10:00 – 11:00 Trochę om mnie – ale nie za dużo. Opowiem o pracy z dziecmi, gdzie szukam inspiracji, jak dobieram kreacje do urody modelek. Sprzęt, światło i cień. jak powstaja koncepcje, co inspiruje. Kazdy uczestnik moze przedstawic jedno swoje zdjecie do omowienia.

PRAKTYKA
12.00-13:00 Czas na kawe i ciasto Kasi.
13:00-16:00 Fotografowanie przy świetle w studio (każdy z uczestników będzie miał możliwość indywidualnej pracy z modelką by stworzyc wlasny portret.Z moim wsparciem będziesz mógł zaaranżować własne ustawienie lamp by experymentowac ze światłem. Do dyspozycji mamy duże studio więc każdy uczestnik może wybrać własną aranżacje i styl portretów.
16:00 Obiad
17:00 Focimy dokad pozwoli nam na to naturalne swiatlo.
fot. Ewa Ćwikła
fot. Ewa Ćwikła
Dzień 3

9:00 śniadanie
10:00-12:00 Jak ja to zrobiłam(?)
Wybierzecie drogą losowania 2 z moich zdjęć, przy których omowie rodzaj postprodukcji. Przejrzymy Wasze prace z dnia porzedniego, zastanowimy sie nad tym co by mozna dodac ujac i eventualnie digitalowa manipulacja (to indywidualnie w zaleznosci  od stopnia zaawansowania uczestnika w Photoshopie) przy moich istrukcjach i pomocy.
15:00 -16:00 Co mogę jeszcze dodac – pytania i odpoweidzi.
16:00 Obiad i pożegnanie.
fot. Ewa Ćwikła
fot. Ewa Ćwikła
Coaching:

Na tych warsztatach każdy uczestnik zobowiązany jest do przesłania każdej modelce 2 opracowanych zdjęć z warsztatów – jest to dla Was reklama, a ja w zamian zapewnię Wam coaching także po warsztatach przy obróbce jednego zdjęcia.
WYMAGANIA

Własny aparat z obiektywem najlepiej 50 mm, 85 mm

fot. Ewa Ćwikła
fot. Ewa Ćwikła

Całkowity koszt warsztatów zawiera:

  • 2 dni intensywnych warsztatów: poszukiwania naturalnego światła, postprodukcji, czarowanie ferią kolorów jakie daje nam natura,
  • praca z małymi modelami w różnych grupach wiekowych,
  • 2 noclegi w stylowych dwuosobowych pokojach w agroturystyce przy Pałacu Jasminum,
  • całkowite wyżywienie domowej kuchni,
  • 4 poczęstunki kawowe,
  • wygodna sala wykładowa z rzutnikiem, sprzęt studyjny, oddanie 10 ha parku pałacowego, wnętrz fabrycznych na wyłączność Uczestników.

Zapisy prowadzi Ewa po odnotowaniu wpłaty.

fot. Ewa Ćwikła
fot. Ewa Ćwikła
fot. Ewa Ćwikła
fot. Ewa Ćwikła
fot. Ewa Ćwikła
fot. Ewa Ćwikła
fot. Ewa Ćwikła
fot. Ewa Ćwikła
fot. Ewa Ćwikła
fot. Ewa Ćwikła
Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER