< Weekendy z Mistrzami: Kreowanie baśni z Magdaleną Berny ABC fotografowania - fotografia dla początkujących >

Weekendy z mistrzami: Czary i gusła Marty Voodicy Ciosek

Marta Voodica Ciosek zjednuje ludzi niezwykle optymistycznym podejściem do rzeczywistości i bezpretensjonalnym sposobem bycia – nie trwoży, nie buduje dystansu, każdy w jej towarzystwie powinien czuć się dobrze, do tego jest szczera, kompetentna i utalentowana – jest to zatem idealny materiał na ciało pedagogiczne i na przewodnika po świecie tajemnic.
Spotkanie z Martą w Złodziejewie to możliwość zapoznania się z warsztatem bardzo utalentowanej pani fotograf zarówno w praktyce, jak i w teorii. Warsztaty odbędą się w dwóch etapach: pierwszy poświęcimy fotografowaniu w plenerze w pięknych stylizacjach od zaprzyjaźnionej projektantki, drugi  na zgłębienie tajników postprocesu Voodicy.

fot. Marta Voodica Ciosek

Piątek

ok. 19 Przyjazd i zakwaterowanie uczestników.
20:00 Wieczór autorski i spotkanie integracyjno-organizacyjne z Martą.

Swobodne rozmowy o fotografii, o Waszych doświadczeniach i oczekiwaniach przy blasku ogniska lub (w przypadku niepogody) świec.

Sobota

9:00 Śniadanie

10:00

 • Prezentacja zdjęć Voodicy opowieści, anegdoty, doświadczenia – czyli patrzymy na świat oczami Marty,
 • Tytułem wstępu do sesji:
 • o inspiracjach i możliwościach naszej wyobraźni,
 • jak dobrać stylizacje aby stworzyć klimatycznych ujęć kilka,
 • wizażystka, stylistka – ważna czy nie ważna? Jak stworzyć Dream Team,
 • klimatotwórczość – czyli „przeszkadzajki”- kiedy i jak ich używać,
 • praca z modelką – jak sprawić aby Twoje emocje odbiły się w niej jak w lustrze,
 • oswojenie się ze światłem zastanym.
fot. Marta Voodica Ciosek

12:00 Ruszamy z Uczestnikami na sesję z modelkami – praca w 2 grupach. Z każdą Marta spędzi taką samą ilość czasu.

Przed przystąpieniem do fotografowania Marta pokrótce omówi planowane indywidualne sesje każdego uczestnika i porozmawia z Wami o Waszych pomysłach na sesje, ponieważ być może zostaną powierzone Wam zadania.

Marta z każdym uczestnikiem przez jakiś czas będzie pracowała indywidualnie, podpowie Wam, jak używać przeszkadzajek. Każdy będzie miał ok. 20 minut na sesję. Będziemy mieli stylizacje od Małgorzaty Motas.

17:00 Obiadokolacja
Indywidualna selekcja zdjęć oraz ich szczegółowe omówienie podczas spotkania wieczornego. Omówienie pleneru, wrażenia.

Dzięki poddaniu się indywidualnej krytyce, poznacie szczerą ocenę Waszych prac, dowiecie się,co jest Waszą mocną, a co słabą stroną. Dowiecie się także, jakie kryteria powinny decydować przy wyborze zdjęć i ich selekcji. Co wygląda dobrze, a co źle; co buduje klimat, a co go psuje.

fot. Marta Voodica Ciosek
Niedziela

9:00 Śniadanie.
10:00  Ten dzień cały poświęcimy programom graficznym, jakich używa Marta. Marta podzieli się z Wami swoimi Zajęcia teoretyczno-praktyczne z Postprocesu (będziecie mogli słuchać i notować lub jeśli nadążycie obrabiać zdjęcia równolegle z Martą).

Na ten dzień przydadzą się Wam laptopy z zainstalowanym Adobe Photoshop i Lightroom, a także filtry: Nik Collection i Alien Skin Exposure – oczywiście mogą to być triale (np. PS i LR ze strony  Adobe)

Marta podzieli się z Wami narzędziami których używa na co  dzień do czarowania baśniowych efektów, czyli akcjami i teksturami.

Pracować będziemy w ten sposób, że Marta na początku pokaże, jakich narzędzi używa na przykładach, na swoim zdjęciu. Potem będziemy zajmowali się Waszymi zdjęciami zrobionymi poprzedniego dnia, by pokazać zdjęcie po zdjęciu, że możecie dzięki pozyskanej wiedzy zbliżyć się do efektów, poziomu i stylu Marty.

17:00 Obiadokolacja. Podsumowanie warsztatów oraz pożegnanie.

Dla kogo warsztaty są dedykowane?

Są to warsztaty dla wszystkich, którzy pragną udoskonalić swój warsztat niezależnie od stopnia zaawansowania (podstawą jest  znajomość obsługi własnej lustrzanki oraz podstaw PS i LR) – każdy z pewnością wyciągnie coś dla siebie, ponieważ na naszych warsztatach indywidualnie podchodzimy do każdego uczestnika, każdy indywidualnie pod okiem prowadzącego będzie miał okazję pracować z modelką, a także uzyska porady tylko dla niego o swoich mocnych i słabych stronach. Ważne też jest, by posiadać podstawową wiedzę o Photoshopie, by móc się połapać w wykładanej przez Martę wiedzy – choć oczywiście te osoby, które nie będą nadążać, mogą notować, a do notatek powrócić na spokojnie w domu.

Jakie są u nas zasady?

 • Praca w bardzo kameralnych warunkach! Praktyka pierwszego dnia będzie odbywała się w 2 grupach ok. 4-5 osobowych,  drugiego dnia, w sali wykładowej będzie maximum 10 osób!!!
 • W sumie zaprosimy do współpracy 2 profesjonalne modelki, ich stylizacje zostaną dla Was przygotowane – wizaż oraz kreacje od projektanta.
 • Każdy z każdą modelką będzie miał okazję pracować indywidualnie, pozostałe osoby w grupie będą jej asystować, Marta będzie zajmowała się jedną grupą, potem grupy się zmienią,
 • Każdy będzie mógł podpisać umowę z modelkami (którą przygotujemy), ale wiemy, że dążycie do doskonałości, więc publikować będziecie tylko te najlepsze zdjęcia.
fot. Marta Voodica Ciosek

Jaki jest koszt?

W całkowity koszt warsztatów wliczone są po 2 posiłki (śniadania w formie stołu szwedzkiego i domowe, dwudaniowe obiady) w sobotę i niedzielę, poczęstunki kawowe oraz zakwaterowanie (2 noce) w stylowych, dwuosobowych pokojach w agroturystyce przy Pałacu Jasminum.
Każdego dnia, o ile pogoda nam pozwoli, rozpalimy ognisko i poczęstujemy Was kiełbaskami. Dzień zakończony w taki sposób ma niezwykły urok…

Uczestnicy powinni mieć ze sobą aparaty (najlepiej cyfrowe – choć dodatkowo analogi mile widziane – by móc na bieżąco nam swoje twory pokazywać i byśmy mogli je omawiać).

Warunkiem uczestniczenia w warsztatach jest pełnoletniość i znajomość swojego sprzętu fotograficznego.

Zajęcia prowadzimy w małych grupach.

To jedyne tak intensywne, w tak małej grupie i w takim składzie warsztaty w Polsce!

Całkowity koszt warsztatów to 1150 zł brutto (zawiera Vat za pobyt)

Zapraszamy!

fot. Marta Voodica Ciosek

Biorę udział

Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER