< Weekendy z mistrzami: "Cud życia" Iwona Weiss Choudhry Weekendy z mistrzami: Kat Pascoal - Eklektyczna fotografia ciążowa i dziecięca >

Weekendy z mistrzami :: Iwona Weiss-Choudhry „Cudowne lata”

Cudowne lata

W czasie warsztatów Iwona zabierze nas do krainy dzieciństwa pełnego zabawy i śmiechu. Nauczymy się robić zwykłe – niezwykłe zdjęcia, które pachną radością i pozytywnymi emocjami. Dzięki takim fotografiom zapiszemy karty albumu dzieciństwa naszych pociech, by po latach móc wspominać jak cudowne były to lata.

fot. Iwona Weiss-Choudhry
fot. Iwona Weiss-Choudhry

„WSZYSTKO STAŁO SIĘ JAK OBRAZ, KTÓRY PRAGNĘ NAMALOWAĆ APARATEM”

Iwona Weiss-Choudhry zwariowana wieczna optymistka, zakochana w Indiach, zawieszona w życiu pomiędzy dwoma kontynentami.

Jej fotograficzna historia, zaczyna się chyba w podobny sposób jak historia wielu innych mam. Do dziś pamięta swój pierwszy aparat, niemieckiej marki Exakta, który wujek przywiózł jej z Rajchu. Pamięta bardzo dobrze tę fascynację związaną z oczekiwaniem na to, kiedy skończy się film i co z tego wszystkiego wyszło. Potem aparatów było bardzo wiele, aż pojawiła się wymarzona lustrzanka. Miała szczęście, że mogła dużo podróżować, poznawać świat i za każdym razem, przywozić setki zdjęć, które tylko umacniały jej fotograficzną pasję. Po urodzeniu synka, jej miłość do fotografii się nie zmieniała, zmienił się jedynie obiekt fascynacji. Na zdjęciach pojawił się jej śliczny wymarzony mały syneczek, a z czasem również wiele innych dzieci.

Odkąd została fotografem jej świat się zmienił, nic nie jest takie jakie było dotychczas, wszystko postrzega teraz przez pryzmat pięknego światła, koloru czy wymarzonej kompozycji. Wszystko stało się jak obraz, który pragni e namalować aparatem.

Portfolio:

instagram.com/iwonaweissphotography/

facebook.com/iwonaweissphotography

fot. Iwona Weiss-Choudhry
fot. Iwona Weiss-Choudhry

Dla kogo warsztaty są dedykowane?

 • Dla wszystkich fotografów – zarówno zupełnych amatorów, jak i profesjonalistów, którzy szukają inspiracji,
 • dla rodziców, którzy pragną  zapisać karty albumu swoich pociech kadrami pełnymi miłości i radości;
 • dla fotografów zamierzających komercyjnie wykonywać sesje dziecięce niebanalne, bo zawierające treść i emocje,
 • indywidualnie podchodzimy do każdego uczestnika, każdy indywidualnie pod okiem prowadzącego będzie miał okazję pracować z modelką, a także uzyska porady tylko dla niego o swoich mocnych i słabych stronach.

Czego się nauczymy?

W czasie warsztatów Iwona opowie jak wygląda jej workflow w czasie sesji, jakie kadry to tzw „must have”, jak powinny rozkładać się proporcje kadrów, by móc zaoferować różnorodny materiał do wyboru. Opowie o swoich sposobach wyzwalania emocji u małych modeli, sztuczkach przydatnych w czasie sesji i aspektach technicznych.

Umiejętności, które należy posiadać:

Na warsztaty musicie przyjść z własnym sprzętem fotograficznym i posiadać umiejętność jego obsługi.

Przynieście również sprzęt komputerowy z zainstalowanym oprogramowaniem Adobe Photoshop i Adobe Photoshop Lightroom oraz Nik Collection.

Wymagana jest podstawowa wiedza z zakresu fotografii, którą Iwona chętnie pomoże Wam zgłębić oraz podstawowa wiedza z zakresu obróbki cyfrowej w Adobe Photoshop (warstwy, maski itp.)

Sprzęt:

Iwona najchętniej fotografuje obiektywami o ogniskowych 35mm jeśli chce być blisko swoich modeli i aktywnie uczestniczyć w ich zabawie. Jeśli chce dać im trochę wolności i podglądać ich w zabawie zwykle posługuje się obiektywami o ogniskowych 85 lub 135mm.

fot. Iwona Weiss-Choudhry
fot. Iwona Weiss-Choudhry

Program

Pierwszy dzień

ok. 19 Przyjazd i zakwaterowanie uczestników.

 • 20:00 Spotkanie organizacyjne z Iwoną, swobodna rozmowa o fotografii, zapoznanie z uczestnikami podczas rozmowy oraz przeglądu portfolio uczestników, rozmowa o doświadczeniach oraz integracja przy blasku ogniska lub przy filiżance herbaty czy kawy.

Drugi dzień

 • 9.00 – Śniadanie
 • 10.00 -11.30 – Wprowadzenie, prezentacja dorobku fotografa, omówienie istotnych kwestii związanych z dalszą częścią warsztatów, a więc przygotowanie do sesji, praca z aparatem, omówienie scen plenerowych i stylizacji
 • 11:30 Przerwa na kawę, przygotowanie modeli
 • 12.00 – 15.00 – Sesje plenerowe z małymi modelami, sekrety wyzwalania emocji, wspólna zabawa dzieci (w razie nieodpowiedniej pogody sesje odbędą się we wnętrzach.)
 • 15.00 – 16.00 – Obiad
 • 16:00 – do końca światła – Sesja na dworze z małymi modelami, podczas plenerów indywidualna współpraca z prowadzącą

Trzeci dzień

 • 9.00 – śniadanie
 • 10.00 – 13.00 – Przejdziemy razem przez Wasze fotografie z dnia poprzedniego i przedyskutujemy selekcję zdjęć, omówimy kadrowanie, łączenie zdjęć oraz obrobimy wspólnie kilka zdjęć
 • 13.00 – 13.30 – przerwa kawowa
 • 13.30 – 15.00 – edycja zdjęć indywidualnie pod okiem Iwony
 • 15.00 – 16.00 – pytania i odpowiedzi
 • 16.00 – obiadokolacja i pożegnanie
fot. Iwona Weiss-Choudhry
fot. Iwona Weiss-Choudhry

W całkowity koszt warsztatów wliczone są posiłki oraz zakwaterowanie w stylowych, dwuosobowych pokojach w agroturystyce przy Pałacu Jasminum.
Każdego dnia, o ile pogoda nam pozwoli, rozpalimy ognisko i poczęstujemy Was kiełbaskami. Dzień zakończony w taki sposób ma niezwykły urok…

Uczestnicy powinni mieć ze sobą aparaty (najlepiej cyfrowe – choć dodatkowo analogi mile widziane – by móc na bieżąco nam swoje twory pokazywać i byśmy mogli je omawiać).

Warunkiem uczestniczenia  znajomość swojego sprzętu fotograficznego.

Tylko teraz promocyjny koszt warsztatów to 1390 zł brutto (zawiera Vat za pobyt).

Zapraszamy!

fot. Iwona Weiss-Choudhry
fot. Iwona Weiss-Choudhry
fot. Iwona Weiss-Choudhry
fot. Iwona Weiss-Choudhry
fot. Iwona Weiss-Choudhry
fot. Iwona Weiss-Choudhry
fot. Iwona Weiss-Choudhry
fot. Iwona Weiss-Choudhry
fot. Iwona Weiss-Choudhry
fot. Iwona Weiss-Choudhry
Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER