< Weekendy z mistrzami: Wszystkie kolory Beaty Banach * plener Weekendy z Mistrzami: Portret intymny i metamorfozy człowiecze wg Róży Sampolińskiej >

Weekendy z mistrzami: Totalny reset – Makroprzestrzenie Magdy Wasiczek

Macie ochotę zapomnieć zupełnie o Bożym świecie?, biegać po łące w poszukiwaniu „robaczków” i nie myśleć o swoich problemach? Te warsztaty wzbogacą nie tylko Waszą wiedzę i doświadczenie, ale także, a może przede wszystkim będą okazją do oderwania się od wszelkich trosk, gwarantujemy.

„Witajcie w mojej bajce” czyli makroprzestrzenie Magdy Wasiczek

Te warsztaty przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, jak i dla Tych bardziej zaawansowanych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat fotografii kwiatów i owadów, dla osób otwartych i kreatywnych, które nie tylko chcą robić zdjęcia poprawne techniczne, ale też inne niż wszystkie.

Pierwszy dzień

17:00 Przyjazd i zakwaterowanie uczestników.

18:00 Spotkanie z Magdaleną.

Prezentacja zdjęć Magdy Wasiczek, opowieści, anegdoty, doświadczenia, czyli wprowadzenie w tematykę makroprzestrzeni naszej mistrzyni przy kawie i domowym cieście.

Magda otworzy dla Was swoją fotograficzną torbę i omówi używany przeze nią  sprzęt oraz techniki, które stosuje.

Na przykładzie zdjęć  Magda:

  • Zaprezentuje działanie różnych obiektywów, nakładek, konwerterów.
  • Omówi niektóre kruczki i sztuczki  stosowane po to, by  zdjęcia nie były jedynie encyklopedyczną dokumentacją świata roślin i owadów, ale miały w sobie troszkę poezji i magii,
  • Powiem też jak radzić sobie ze światłem oraz brakiem światła i jak obejść się bez lampy.

W dniu przyjazdu chcielibyśmy także Was lepiej, dlatego prosimy, byście zabrali ze sobą kilka zdjęć najlepiej na pendrive. Najlepiej by były to takie zdjęcia, które pokazują Wasze spojrzenie na świat przyrody oraz  stopień zaawansowania fotograficznego. (Jeśli nie macie swojego portfolio to też nic się nie stanie – na warsztatach stworzymy jego zalążek 😉 ).

"The weaver of colors" fot. Magdalena Wasiczek
„The weaver of colors” fot. Magdalena Wasiczek

Drugi dzień

Witamy dzień o wschodzie słońca (ok. 4:30), zajęcia praktyczne w terenie, czyli polowanie na małe księżniczki, mgiełki, kropelki i inne cuda.

W plenerze będziemy starali się wprowadzić  w życie wszystko, o czym mówiliśmy podczas prezentacji, Magda cały czas będzie przy Was i będzie służyła Wam radą i pomocą.

UWAGA: Osoby fotografujące Nikonami będą mogły spróbować pracy zarówno na klasycznych obiektywach makro jak i zapoznać się z magią starych manualnych obiektywów na M42, które znajdują się w moim posiadaniu. Osoby pracujące na innych systemach mogą zaopatrzyć się w przejściówki na M42 by również móc skorzystać z mojej szklarni.

10:00 Powrót na śniadanie.

11:00 – 16:00  Czas na przegląd zdjęć i indywidualną selekcję. Chwila na odespanie, odpoczynek i poukładanie sobie wszystkiego. Każdy z uczestników wybiera najlepsze wg niego ujęcia.

16:00 Obiadokolacja

17:00 Wspólne omawianie zdjęć, błędów i ewentualnych  wątpliwości.

18:00 Zajęcia z postprodukcji.

UWAGA: Mile widziany u każdego z uczestników:

  • laptop z oprogramowaniem typu Lightroom i Photoshop  ( mogą to być wersje testowe)

ok. 20:00 Wyjście w plener – tzw. złota godzina.

"Noc czerwcowa",  fot. Magdalena Wasiczek
„Noc czerwcowa”, fot. Magdalena Wasiczek

Trzeci dzień

Ponownie witamy dzień o wschodzie słońca (ok. 4:30), zajęcia praktyczne w terenie, czyli polowanie na małe księżniczki, mgiełki, kropelki i inne cuda.

10:00 Powrót na śniadanie.

11:00 – 13:00  Czas na przegląd zdjęć i indywidualną selekcję. Chwila na odespanie, odpoczynek i poukładanie sobie wszystkiego. Każdy z uczestników wybiera najlepsze wg niego ujęcia.

13:00 Spotkanie z Magdą, omówienie zdjęć i postępów, jakie poczyniliście, wyjaśnianie jeszcze niewyjaśnionego.

16:00 Obiad i pożegnanie.

* W razie brzydkiej pogody  – przeprowadzimy zajęcia praktyczne korzystając z roślin w doniczkach lub kwiatów ciętych i światła zastanego w pomieszczeniu.

W całkowity koszt warsztatów wliczone są posiłki oraz zakwaterowanie w stylowych, dwuosobowych pokojach w agroturystyce przy Pałacu Jasminum.
Każdego dnia, o ile pogoda nam pozwoli, rozpalimy ognisko i poczęstujemy Was kiełbaskami. Dzień zakończony w taki sposób ma niezwykły urok…

Uczestnicy powinni mieć ze sobą aparaty (najlepiej cyfrowe – choć dodatkowo analogi mile widziane – by móc na bieżąco nam swoje twory pokazywać i byśmy mogli je omawiać).

Warunkiem uczestniczenia w warsztatach jest pełnoletniość i znajomość swojego sprzętu fotograficznego.

Zajęcia prowadzimy w małych grupach.

To jedyne tak intensywne, w tak małej grupie i w takim składzie warsztaty w Polsce!

Zapraszamy!

Biorę udział

Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER