< Marta Tereszczak Ania Danja >

Anna Podsiedlik

Dziś kochani wyjątkowy post, bo o wyjątkowym miejscu i ludziach .

Za mną kolejne wspaniałe warsztaty fotografii dziecięcej, jak każde zresztą, kiedy spotykam wspaniałych ludzi.

Jednak te były szczególnie bliskie memu sercu, bo odbyły się wyjątkowym dla mnie miejscu.

Pamiętam jak 2 lata temu otrzymałam pięknego maila od Marceliny Oczkowskiej z zaproszeniem na poprowadzenie takich warsztatów i już wtedy nie było by nic w tym szczególnego, gdyby nie fakt, iż miejsce, które Ona stworzyła, to niejako fotograficzna Mekka dla wszystkich fotografów od lat. To była dla mnie prawdziwa nobiltacja…Wekeendy z Mistrzami…nawet nigdy w taki sposób o sobie nie pomyślałam, bo sama mam swoich mistrzów do których nieustannie się porówuje.

Kiedy pierwszy raz tam przyjechałam…zakochałam się bez pamięci w absolutnie magicznym świecie jakim jest Złodziejewo. Wielu z Was pewnie nie zna nawet historii tego wspaniałego miejsca, a jest o czym posłuchać . Jest wiele pięknych miejsc, które urzekają, ale miejsca same w sobie nigdy nie będą wyjątkowy jeżeli nie będzie temu towarzyszyć osoba, która z całym swym fotograficznym sercem stworzyła je od samego początku i sumiennie pielegnuje, dba i otacza je swoją miłością, taką osobą jest właśnie Marcelina i jej Złodziejewo- Wiele Dróg Jedna Pasja.

10 lat temu nikt nie wierzył, że pomysł na stworzenie tak wyjątkowego projektu zakończy się sukcesem, tylko Ona “ Złodziejka” nie tylko serc, ale też fotograficznej pasji uparła się, że osiągnie sukces i stworzy coś wyjątkowego, bo to właśnie spod tych skrzydeł wyszło bardzo wielu dziś znanych polskich fotografów. To tu zawiązały się długoletnie przyjaźnie, to tu zawitało bardzo wielu znanych międzynarodowych fotograficznych sław i nadal niezmiennie uwielbiają przyjeżdżać i wracają każdego roku.

Do Złodziejewa nie przyjeżdża sie już tylko na warsztaty, tu przyjeżdża się , żeby odpocząć, złapać fotograficznego bakcyla, odświeżyć stare znajomości i dostać fotograficzne kopa na długie miesiące.

Jeżeli wiec nie udało się Wam tam jeszcze dotrzeć to koniecznie musicie to nadrobić, bo bezwględu na typ warsztatów jakie wybierzecie, możecie być pewni, że wrócicie zakochani i naładowani duchem złodziejewskiego miejsca, pasji i miłosci do fotografii, a Marcelina ugości Was z całą jej znaną serdecznością .

Ja już zawsze będę tam wracać .

Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER