< Robert Wyrwas Łukasz Zyśk >

Józef Kraszewski

Józef Kraszewski, 46 lat, Mrągowo, inżynier, technik dentystyczny, (mikro)przedsiębiorca, w wolnych chwilach żeglarz i fotograf-amator. Postprodukcja dla fotografujących.

Fotografuję od czasów szkoły podstawowej, czyli dłuuugo… Ponieważ jestem raczej technokratą, fotografię traktowałem jak możliwość rejestrowania wspomnień z życia  własnego,  rodziny czy  przyjaciół. Zrobiłem dotąd tysiące zdjęć analogowych i cyfrowych, lecz o żadnym z nich nie odważyłbym się powiedzieć, że jest jakimkolwiek rodzajem sztuki.

Od jakiegoś czasu poszukiwałem warsztatów dotyczących obróbki cyfrowych plików i natrafiłem na Złodziejewo. Przyjeżdżając tu liczyłem na to, że zapoznam się z cudownymi, magicznymi narzędziami PS`a i poprawię techniczną stronę mojego fotografowania.

A tu tymczasem niespodzianka! Oprócz naprawdę solidnej dawki wiedzy na temat cyfrowej obróbki zdjęć, doświadczyłem czegoś, na co nie liczyłem. Uchylono mi mianowicie małą furteczkę, przez którą zupełnie inaczej spojrzałem na fotografię. Zrozumiałem, że każdy kto bierze do ręki aparat i przyciska spust migawki, staje się twórcą. No, może na początku bardziej „tfurcą”, na swój mały, prywatny użytek:) To fantastyczna zabawa! Polecam wszystkim odwiedzenie tego miejsca, bo jestem przekonany, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Potwierdzam  pogłoski zawarte we wcześniejszych komentarzach o uroku i atmosferze Złodziejewa, oraz o kompetencjach organizatorów:)))

Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER