< Michał Kaczor Aleksandra Zuba >

Marek Fleece

Marek Fleece, Haga, Holandia, wiek 43 lata, zarządza projektami

Akt w plenerze – Fetish

Jestem bardzo swieżym fotografem i miałem pewne obawy przed przyjazdem, ale okazało się, że zupełnie niepotrzebnie.
Moje wrażenia poniżej:
Organizatorka – mega konkretna, super elastyczna, chodząca energia.
Prowadzący – legenda.
Modelki – profesjonalne, nieprzypadkowe. Mieliśmy 3 rożne charaktery, każda na swój sposób wyjątkowa i wnosząca indywidualny wkład w warsztaty. Dobrane idealnie. Dziękuję im wszystkim.
Miejsce – plenery i wnętrza. Plenery parkowe i przemysłowe (no, powiedzmy ;-). W parku mała architektura, magnolia, bluszcze, murki. We wnętrzach pałac, stara gorzelnia, klimatyczna piwnica i urządzone ze smakiem pokoje. Spory wybór. Nie można narzekać.
Tryb – nie jest lekko. Tempo jest z jednej strony dość wysokie, z drugiej zdarzyło się nam „zamęczyć seta”, ale Prowadzący ogarniał to wzorowo. Na koniec pierwszego dnia dokonał wiwisekcji naszych dokonań. Eye-opener. Mnóstwo porad, rzeczowa krytyka, nieliczne pochwały. W bezpiecznej, anonimowej/bezosobowej formie. Myślę, że każdy coś z tego wyniósł. Dla mnie było to jedno z ważniejszych wydarzeń warsztatów. Drugi dzień był już inny, bo po pierwsze grupy były mniejsze a po drugie starałem się wyciągać wnioski z dnia pierwszego. Był też czas na pracę indywidualną z modelkami. Ogólnie mógłbym podsumować: as real as it gets, czyli po prostu samo życie (fotografa). Z drugiego dnia zrobiła na mnie wrażenie możliwość obserwacji innych uczestników, ich pracy i sprzętu. Bardzo ciekawa lekcja.

I to by było w zasadzie na tyle – dla mnie warsztaty były tak napakowane wrażeniami, że zajęło mi parę dni zebranie i przeanalizowanie wniosków. Bardzo skondensowana dawka wiedzy i energii.

I jeszcze jedno – jeżeli wydaje się Wam, że w trakcie pobytu w Złodziejewie będziecie się żywić tylko „strawą duchową” i nie będzie czasu ani ochoty na posiłki – nie idźcie tą drogą. Ze Złodziejewa wrócicie bogatsi nie tylko o nowe doświadczenia. Jedzenie jest naprawdę bardzo dobre 🙂

Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER