< Marta Chojnacka Marcin Chajrewicz >

Marta Krzysztyniak

Marta Krzysztyniak, 31 lat, Londyn, fotograf

Twórcze wczasy „7 fotografów w 7 dni”

Ponad dwa miesiące temu uczestniczyłam w niesamowitym doświadczeniu – warsztatach „7 fotografów w 7 dni”.
Na pewno zastanawiające jest, dlaczego dopiero teraz postanowiłam coś napisać…więc dla mnie te warsztaty to było takie zmierzenie się z samą sobą, sprawdzenie siebie i poddanie się ocenie innych… a przyswojenie tego wszystkiego, co mnie w Złodziejewie spotkało wymaga czasu.
Czasu gdyż jest to ogrom wiedzy, inspiracji i emocji, który wymaga usystematyzowania i ochłonięcia, żeby przynieść owoce.
Ten pobyt pozwolił mi zobaczyć jak pracują inni, co ich inspiruje, zachwyca w tworzeniu fotografii i dlaczego to robią, a przez to odpowiedzieć sobie na te same pytania w stosunku do mojej własnej pracy. Przyniósł tez OGROM wiedzy praktycznej, namacalnej i łatwej do zastosowania od razu (przeszkadzajki, „motylek” i ketchup) po to, by pokazać to co nieuchwytne i ulotne, a co gdzieś tam w nas siedzi.
Jest też coś specyficznego w klimacie Złodziejewa, co przyciąga ludzi myślących i czujących podobnie, którzy potrafią się świetnie dogadywać, niesamowicie sobie pomagać i dzielić się zdobytą wiedzą, mimo że style fotograficzne, które reprezentują czasem bardzo skrajnie się od siebie różnią.
To jest coś co powtarza się w wielu recenzjach i co spowoduje, że na pewno kiedyś do Złodziejewa powrócę…
Ten tydzień był bardzo intensywny i wyczerpujący, ale nie żałuję ani jednej chwili – może tylko tego, że nie trwał on dłużej!
Jeszcze raz za wszystko dziękuję.

Marta

www.mkfoto.co.uk

Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER