< Twórcze wczasy: 7 fotografów w 6 dni :: 28 kwietnia-3 maja Warsztaty fotografii ślubnej 29-31 marca >

Weekendy z mistrzami: Damian Drewniak „Dogoń swoje marzenia” :: 3-5 maja

Przed Wami warsztaty z Damianem Drewniakiem, fotografem, który jeszcze niedawno był w miejscu, w którym być może teraz jesteś Ty… Kochał fotografię. Chciał żyć z niej i dla niej, ale stanął przed ścianą, potrzebował impulsu. Wybrał się do Złodziejewa na spotkanie ze swoim mistrzem. Ściana zniknęła, jego styl stał sie rozpoznawalny, a zdjęcia zdjęcia są znane już wszystkim miłośnikom fotografii.

 

fot. Damian Drewniak w Złodziejewie

 

Spotkanie z kimś, kto pomimo swojej niezwykłości i posiadanemu talentowi jest zwyczajnym chłopakiem, który się nie wywyższa i najzwyczajniej w świecie CHCE dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i wrażliwością jest doskonałą propozycją dla tych, którzy obawiają się prowadzących z zadartym nosem – zapewniam Was – pokochacie Damiana za serce na dłoni, tak jak i ja go pokochałam.

 

Damian jest żywym przykładem na to, jak wiatru w żagle mogą dodać warsztaty   i jak mogą odmienić jakość patrzenia.  Każdy kto widział zdjęcia Damian wcześniej zauważa przeskok,  jaki nastąpił odkąd uzyskał kilka cennych wskazówek na warsztatach. Ten fotograf chce teraz  oddać Wam iskrę, którą otrzymał w Złodziejewie.

 

fot. Damian Drewniak w Złodziejewie

 

Po co i dla kogo?

 • dla fotografów o różnym stopniu zaawansowania (obsługujących swój aparat), którzy chcieliby swoimi zdjęciami opowiadać historie, którzy chcą w swoich kadrach zamykać emocje i klimat,
 • dowiecie się, jak wyszukiwać magiczne plenery oraz plastyczne światło choćby w okolicy Waszego domu,
 • Damian pokaże Wam, jak w programach graficznych nawet z przeciętnego zdjęcia wydobyć baśniowe kolory,
 • nauczycie się, tyle ile trzeba o pozach i psychologii, czyli jak pokierować modelką, by stała się Waszym medium,
 • Damian pokaże Wam narzędzie w PS dzięki którym można wydobywać niezwykłe efekty – światła, kolory, które tworzą odrealniony klimat jego zdjęć, pokażę także jak robić lewitacje i multiplikacje,
 • dowiecie się, co robić, jakich narzędzi użyć, by wypracować swój własny styl,
 • dostaniecie nieco inspiracji o dobieraniu scenerii, kreowaniu kadrów, szukaniu pomysłów na sesje etc.,
 • każdy z pewnością wyciągnie coś dla siebie, ponieważ na naszych warsztatach indywidualnie podchodzimy do każdego uczestnika, każdy indywidualnie pod okiem prowadzącego będzie miał okazję pracować z modelką, a także uzyska porady tylko dla niego o swoich mocnych i słabych stronach.

 

fot. Damian Drewniak

 

Jakie są u nas zasady?

 • Praktyka pierwszego dnia będzie odbywała się w grupie do 12 osób, drugiego dnia, w zależności od ilości uczestników grupy ok. 6 osobowe. Przy komplecie uczestników zaprosimy do współpracy 3 profesjonalne modelki.
 • Każdy z każdą modelką będzie miał okazję pracować indywidualnie, pozostałe osoby w grupie będą jej asystować,
 • Każdy będzie mógł podpisać umowę z modelkami (którą przygotujemy), ale wiemy, że dążycie do doskonałości, więc publikować będziecie tylko te najlepsze zdjęcia

 

fot. Damian Drewniak

 

Piątek

ok. 19 Przyjazd i zakwaterowanie uczestników.

20:00 Spotkanie organizacyjne z Damianem. Swobodna rozmowa o fotografii, o Waszych doświadczeniach i oczekiwaniach, czyli integracja przy blasku ogniska lub kominka.

 

Sobota

9:00 Śniadanie

10:00 Teorii tylko tyle, ile jest niezbędne:

 • Prezentacja zdjęć Damiana, a podczas niej poruszone zagadnienia:
 • pomysł i przygotowania do sesji, czyli o wadze uświadomienia sobie co i jak chcemy opowiedzieć – scenorys (storyboard) czy żywioł?
 • praca z modelką – budowanie relacji, komunikacja podczas sesji,
 • czy są pozy, których należy unikać?
 • jak szukać tego najwłaściwszego światła,
 • dlaczego czasem „mniej znaczy więcej” – co robić, by nie przesadzić z efektami.

 

fot. Damian Drewniak

 

 

Praktyka w plenerze: – temat dnia – TWARZ i EMOCJE

Idziemy w plener. Damian dostosuje pomoc i wskazówki do poziomu Uczestników.

Wspólne fotografowanie zaproponowanych przez Damiana historii.

12:00

Zdjęcia w plenerze: PORTRET
   
Fotograf: Damian Drewniak

 

17:00 Obiadokolacja

 

Indywidualna selekcja zdjęć oraz ich szczegółowe omówienie podczas spotkania wieczornego, a podczas niej, poddacie się nie tylko indywidualnej krytyce, ale także:

 • dowiecie się, jakie kryteria powinny decydować przy wyborze zdjęć i ich selekcji – staranna selekcja i odpowiedni wybór są bowiem kluczem do szybkiego, sprawnego retuszu,
 • co wygląda dobrze, a co źle, co buduje klimat, a co go psuje
 • kolejny raz „mniej znaczy więcej” – nauka odróżniania zdjęć lepszych od gorszych i odrzucanie bez sentymentów tych gorszych kluczem do porządku w Waszych galeriach, a także sposób na niezanudzanie odbiorców.

 

fot. Damian Drewniak

 

fot. Damian Drewniak

 

 
Niedziela

9:00 Śniadanie

10:00

 • Damian zdradza tajemnice warsztatowe, czyli materiał z aparatu to dopiero początek przygody…
 • środowisko pracy – tablet, kalibrator, monitor – co warto mieć i dlaczego,
 • dowiecie się, jak najszybciej i najprościej osiągać zamierzone efekty, nie natomiast jak poszczególne narzędzia działają, bowiem tego możecie się nauczyć na naszych warsztatach dedykowanych Postprodukcji – na prelekcji Damiana nie będziemy tracić czasu na suche fakty – skupimy się na zdradzaniu tajemnic 😉
 • jakich programów używa Damian, może jakieś presety?, tok myślenia i tok działania, główne wątki: – naturalna skóra bez skaz, korekta kształtów sylwetki, włosów i makijażu, tonowanie, zmiana kolorów, korekcje barwne, fotomalarstwo, czyli efekty malarskie uzyskiwane w programach graficznych – kolory i „malowanie światłem”,
 • przygotowanie plików do eksportowania do Internetu.

 

Chcemy, by te warsztaty, były warsztatami w pełnym tego słowa znaczeniu, a nie okazją do „popstrykania”, więc tego dnia będziecie pod czujnym okiem prowadzącego realizowali powierzone Wam fotograficzne zadanie.

Praktyka w plenerze: – temat dnia – CIAŁO i SYLWETKA

Zdjęcia w plenerze UJĘCIA CAŁOPOSTACIOWE
   
Fotograf: Damian Drewniak

17:00 Obiadokolacja. Pożegnanie.

 

fot. Damian Drewniak

 

Ogromną wartością dodaną warsztatów jest to, że Damian zaoferował się otoczyć Was swoją merytoryczną opieką także po warsztatach. Stworzymy dla Was grupę, w której będziecie mogli liczyć na wskazówki, rady od Waszego mistrza.

 

W całkowity koszt warsztatów wliczone są posiłki oraz zakwaterowanie w stylowych, dwuosobowych pokojach w agroturystyce przy Pałacu Jasminum.

Każdego dnia, o ile pogoda nam pozwoli, rozpalimy ognisko i poczęstujemy Was kiełbaskami. Dzień zakończony w taki sposób ma niezwykły urok…

 

Uczestnicy powinni mieć ze sobą aparaty (najlepiej cyfrowe – choć dodatkowo analogi mile widziane – by móc na bieżąco nam swoje twory pokazywać i byśmy mogli je omawiać).

 

Warunkiem uczestniczenia w warsztatach jest pełnoletniość i znajomość swojego sprzętu fotograficznego.

Zajęcia prowadzimy w małych grupach.

To jedyne tak intensywne  i w takim składzie warsztaty w Polsce!

 

Koszt warsztatów to 1280 zł brutto (zawiera Vat za pobyt)

Zapraszamy!
Biorę udział
[customcontact form=1]

fot. Damian Drewniak
fot. Damian Drewniak
fot. Damian Drewniak

 

Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER