< Masterclass Fine Art Portrait & Contemporary Photography :: Ewa Ćwikła :: 12-14 kwietnia Weekendy z mistrzami :: Iwona Weiss-Choudhry "Cudowne lata" :: 22-24 marca >

Weekendy z mistrzami: Magdalena Russocka „Fotografowanie sercem” :: 26-28 kwietnia

Przed Wami warsztaty z Magdalena Russocka, warsztaty na których nauczycie się wszystkiego, co może pomóc Wam robić klimatyczne, dobre zdjęcia – zarówno w trakcie naciskania migawki, jak i po.

 

 • dowiecie się, jak odnaleźć piękne światło i jak je wykorzystać,
 • podpatrzycie, jak zamykać w kadrze emocje, jak ilustrować sprawy dla Was ważne,
 • Magda pokaże Wam, jak w programach graficznych nawet z przeciętnego zdjęcia wydobyć piękne kolory i niezwykły klimat,
 • nauczycie się, tyle ile trzeba o pozach, czyli jak pokierować modelką, by wyglądała jak najkorzystniej oraz o psychologii, czyli jak z modelki wydobyć „to coś”,
 • jeśli ktoś ma problemy w kontaktach z modelką, Magdalena swoim doświadczeniem i sposobem bycia z pewnością doda Wam otuchy,
 • jednego dnia będziecie wyczarowywać z nią stylizacją i dostaniecie wskazówki, jak w smaczny sposób komponować stroje, drugi dzień poświęcimy Waszej praktyce pod czujnym okiem Magdy,
 • dowiecie się, co robić, jakich narzędzi użyć, by wypracować swój własny styl,
 • dostaniecie mnóstwo inspiracji o dobieraniu scenerii, kreowaniu kadrów, szukaniu pomysłów na sesje etc.

 

fot. Magdalena Russocka
fot. Magdalena Russocka
 

Jestem ogromnie dumna i szczęśliwa mogąc polecić Państwu te warsztaty, ponieważ Magdę poznałam jako uczestniczkę warsztatów w Złodziejewie w 2014 roku i od razu zafascynowała mnie jej kreatywność, jej zdjęcia i jej energia.

 

Dla kogo są dedykowane?

Są to warsztaty dla wszystkich, którzy chcą udoskonalić swój warsztat niezależnie od stopnia zaawansowania (podstawą jest  znajomość obsługi własnej lustrzanki) – każdy z pewnością wyciągnie coś dla siebie, ponieważ na naszych warsztatach indywidualnie podchodzimy do każdego uczestnika, każdy indywidualnie pod okiem prowadzącego będzie miał okazję pracować z modelką, a także uzyska porady tylko dla niego o swoich mocnych i słabych stronach.

 

fot. Magdalena Russocka

 

Jakie są u nas zasady?

 • Praktyka pierwszego dnia będzie odbywała się w grupie ok. 10 osobowej,  drugiego dnia, w zależności od ilości uczestników grupy ok. 4 osobowe. W sumie zaprosimy do współpracy 3 profesjonalne modelki.
 • Każdy z każdą modelką będzie miał okazję pracować indywidualnie, pozostałe osoby w grupie będą jej asystować,
 • Każdy będzie mógł podpisać umowę z modelkami (którą przygotujemy), ale wiemy, że dążycie do doskonałości, więc publikować będziecie tylko te najlepsze zdjęcia.

 

Piątek

ok. 20 Przyjazd i zakwaterowanie uczestników.

Spotkanie z Magdą przy ognisku lub kawie 🙂

 

Sobota

9:00 Śniadanie

10:00 Teorii tylko tyle, ile jest niezbędne:

 • Prezentacja zdjęć Magdaleny, a podczas niej poruszone zagadnienia:
 • pomysł i przygotowania do sesji, czy idziemy „na żywioł”?
 • praca z modelką – budowanie relacji, komunikacja podczas sesji,
 • szukanie póz, w których modelka wygląda dobrze i które wyrażą to, o co nam chodziło,
 • co mnie cieszy w budowie kadru, a czego unikam

 

fot. Magdalena Russocka
fot. Magdalena Russocka

ok. 12:00 Praktyka w plenerze: – temat dnia – TWARZ i EMOCJE

 

Chcemy, by te warsztaty, były warsztatami w pełnym tego słowa znaczeniu, a nie okazją do „popstrykania” każdy dostanie na warsztatach zadanie do zrealizowania, wszyscy będą mogli liczyć na pomoc w kreowaniu i ucieleśnianiu wizji – Magdalena dostosuje pomoc do poziomu Uczestników).

Na początek (o ile będziecie chcieli) gratka! – pokaz, jak zrobić LEWITACJĘ! w praktyce (a w niedzielę jak to złożyć)

Najpierw Magda pokaże jak pracuje, będziecie mogli podążać za jej tokiem myślenia i działania i obserwować, zanim sami ruszycie do pracy.

Obydwa warsztatowe dni poświęcimy na to, co w fotografii Magdaleny Russockiej jest najważniejsze – czyli na snucie opowieści.

Pierwszego dnia Magdalena pokaże, w jaki sposób zabiera się do tworzenia historii zamkniętych w kadrze i jakich środków używam. Udowodni, jak niebagatelną rolę w tych opowiadaniach odgrywają stylizacje i rekwizyty. Pokaże, w jaki sposób „wyreżyserować” scenę, by odbiorca miał wrażenie, że podgląda, czy też mimochodem bierze udział w  opowiadanej sytuacji.

Zostawiajcie uchylone drzwi, zamiast otwartych… czyli o ważności  niedomówień – jak stworzyć niedopowiedzenie, by odobiorca sam mógł, uruchamiając swoją wyobraźnię, snuć dalej historie, tworzyć nowe, własne sensy.

 

W tym dniu będziemy fotografować wspólnie.

Zdjęcia w studio: PORTRET – opowieść
Modelka: ……
Wizaż: Daria Berendt
Fotograf: Magdalena Russocka

 

17:00 Obiadokolacja

Indywidualna selekcja zdjęć oraz ich szczegółowe omówienie podczas spotkania wieczornego, a podczas niej, poddacie się nie tylko indywidualnej krytyce, ale także:

 • dowiecie się, jakie kryteria powinny decydować przy wyborze zdjęć i ich selekcji – staranna selekcja i odpowiedni wybór są  bowiem kluczem do szybkiego, sprawnego retuszu,
 • co wygląda dobrze, a co źle, co buduje klimat, a co go psuje
 • kolejny raz „mniej znaczy więcej” – nauka odróżniania zdjęć lepszych od gorszych i odrzucanie bez sentymentów tych gorszych kluczem do porządku w Waszych galeriach, a także sposób na niezanudzanie odbiorców

 

fot. Magdalena Russocka
fot. Magdalena Russocka
 

Niedziela

9:00 Śniadanie

10:00 Postprodukcja czyli kropka nad „i”

 • Magdalena zdradza tajemnice warsztatowe, czyli materiał z aparatu to dopiero początek przygody…
 • środowisko pracy – tablet, kalibrator, monitor – co warto mieć i dlaczego
 • dowiecie się, jak najszybciej i najprościej osiągać zamierzone efekty, nie natomiast jak poszczególne narzędzia działają, bowiem tego możecie się nauczyć na naszych warsztatach dedykowanych Postprodukcji – na prelekcji Magdaleny nie będziemy tracić czasu na suche fakty – skupimy się na zdradzaniu tajemnic 😉
 • jakich programów używa Magda, może jakieś presety?, tok myślenia i tok działania, główne wątki:  –  naturalna skóra bez skaz, korekta kształtów sylwetki, włosów i makijażu, tonowanie, zmiana kolorów, korekcje barwne,  fotomalarstwo, czyli efekty malarskie uzyskiwane w programach graficznych – kolory i „malowanie światłem”,
 • przygotowanie plików do eksportowania do Internetu.
Na tych warsztatach udowodnimy Wam, że do zrobienia zdjęcia „wow” nie potrzebna Wam super wizażystka, extra stylistka fryzur, a wystarczy pomysł, modelka, nieco wyobraźni i tyle umiejętności, ile postaramy się Wam przekazać

 

przed i po - genialne działania Magdaleny Russockiej
przed i po – genialne działania Magdaleny Russockiej

 

ok. 13:00

Praktyka w plenerze: – temat dnia – Postać, jej emocje, stworzenia obrazów opowiadających historie – ILUSTRACJE

W tym dniu, będziecie realizować powierzone Wam zadanie – każdy będzie miał swój czas na pracę z modelką.

 

Realizacja indywidualnie, w asyście Magdy, zilustrowania dowolnie: filmu, muzyki, własnych marzeń. Celem będzie stworzenie historii zawartej w jednym obrazie, ewentualnie krótkiej serii.
Założeniem jest, że jeśli będziecie tworzyć okładkę książki, to ta okładka powinna być kwintesencją tego, co zawiera książka. Podobnie z muzyką, filmem, czy historią, którą macie w sercu i chcecie się z nią podzielić.


Wszyscy wiemy, że przy czytaniu książki, czy słuchaniu muzyki uruchamia się nasza wyobraźnia, do głosu dochodzą emocje, Magdalena chciałaby, by każdy z uczestników poprzez swoją pracę te emocje wyraził. Przy realizacji zadania będziemy starali się nie zapominać o odbiorcy – o tym, jak zachęcić go do wejścia w proponowaną lekturę – okładka odgrywa tu przecież niebagatelną rolę.

 

Zdjęcia w plenerze PORTRET, UJĘCIA CAŁOPOSTACIOWE
2 Modelki (przy komplecie uczestników): ……
Wizaż: Daria Berendt
Fotograf: Magdalena Russocka

 

17:00 Obiadokolacja. Pożegnanie.

 

 

fot. Magdalena Russocka
fot. Magdalena Russocka

 

W całkowity koszt warsztatów wliczone są posiłki oraz zakwaterowanie w stylowych, dwuosobowych pokojach w agroturystyce przy Pałacu Jasminum.
Każdego dnia, o ile pogoda nam pozwoli, rozpalimy ognisko i poczęstujemy Was kiełbaskami. Dzień zakończony w taki sposób ma niezwykły urok…

Uczestnicy powinni mieć ze sobą aparaty (najlepiej cyfrowe – choć dodatkowo analogi mile widziane – by móc na bieżąco nam swoje twory pokazywać i byśmy mogli je omawiać).

Warunkiem uczestniczenia w warsztatach jest pełnoletniość i znajomość swojego sprzętu fotograficznego.

Zajęcia prowadzimy w małych grupach.

To jedyne tak intensywne, w tak małej grupie i w takim składzie warsztaty w Polsce!

Koszt warsztatów to 1340 zł brutto (zawiera Vat za pobyt)

Zapraszamy!
Biorę udział

 

fot. Magdalena Russocka
fot. Magdalena Russocka
fot. Magdalena Russocka
fot. Magdalena Russocka
fot. Marcelina Russocka
fot. Magdalena Russocka
fot. Marcelina Russocka
fot. Magdalena Russocka
fot. Marcelina Russocka
fot. Magdalena Russocka
fot. Marcelina Russocka
fot. Magdalena Russocka
fot. Marcelina Russocka
fot. Magdalena Russocka

Biorę udział
[customcontact form=1]

Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER