Weekendy z mistrzami: Gosia Jurasz „Coś optymistycznego” :: 12-14 lipca

Przed Wami warsztaty z Gosią Jurasz, warsztaty na których nauczycie się, jak profesjonalnie, klimatycznie i z duszą sfotografować dzieci własne, znajomych czy klientów.

fot. Gosia Jurasz
fot. Gosia Jurasz
 • dowiecie się, jak wyszukiwać magiczne plenery oraz plastyczne światło choćby w okolicy Waszego domu,
 • Gosia zdradzi Wam swoje tajemnice warsztatowe i pokażą, jak sprawić w programach graficznych, by Wasze zdjęcia wyglądały profesjonalnie i jak nawet z przeciętnego zdjęcia wydobyć baśniowe kolory,
 • nauczycie się, jak rozmawiać z małymi modelami i jak sprawić,
 • co zrobić, by styl fotografowania zawsze był aktualny i nie opierał się modzie.
 • dowiecie się, co robić, jakich narzędzi użyć, by wypracować swój własny styl,
 • dostaniecie mnóstwo inspiracji o dobieraniu scenerii, kreowaniu kadrów, szukaniu pomysłów na sesje etc.
 

Dla kogo są dedykowane?

Są to warsztaty dla wszystkich, którzy chcą udoskonalić swój warsztat i zachowywać się  profesjonalnie w stosunku do swoich małych modeli – niezależnie od stopnia zaawansowania (podstawą jest  znajomość obsługi własnej lustrzanki) – każdy z pewnością wyciągnie coś dla siebie, ponieważ na naszych warsztatach indywidualnie podchodzimy do każdego uczestnika, każdy indywidualnie pod okiem prowadzącego będzie miał okazję pracować z modelką, a także uzyska porady tylko dla niego o swoich mocnych i słabych stronach.

fot. Gosia Jurasz

Jakie są u nas zasady?

 • Każdy z każdą modelką będzie miał okazję pracować indywidualnie pod okiem prowadzącej –  pozostałe osoby w grupie będą jej asystować,
 • Przygotujemy oświadczenia od mam modelek, więc będziecie mieli prawo publikować zdjęcia zgodnie ze złodziejewskimi zasadami.

Piątek

ok. 19 Przyjazd i zakwaterowanie uczestników.

20:00 Spotkanie organizacyjne z Gosią. Swobodna rozmowa o fotografii, o Waszych doświadczeniach i oczekiwaniach, czyli integracja przy blasku ogniska lub kominka.

Sobota

9:00 Śniadanie

10:00 Teorii tylko tyle, ile jest niezbędne:

 • Prezentacja zdjęć Gosi, czyli „co jej w głowie siedzi” – zajrzymy tam i dowiemy się krok po kroku, jak powstawały jej zdjęcia – od pomysłu, przez realizację do postprocesu.

fot. Gosia Jurasz
fot. Gosia Jurasz
fot. Gosia Jurasz

12:00 Praktyka w plenerze

Gosia przygotuje naszym Modelkom przepiękne stylizacje. Prowadzący dostosuje pomoc i wskazówki do poziomu Uczestników.

Zdjęcia w plenerze: PORTRET
Modelka:  
Fotograf: Gosia Jurasz

17:00 Obiadokolacja

Indywidualna selekcja zdjęć oraz ich szczegółowe omówienie podczas spotkania wieczornego, a podczas niej, poddacie się nie tylko indywidualnej krytyce, ale także:

 • dowiecie się, jakie kryteria powinny decydować przy wyborze zdjęć i ich selekcji – staranna selekcja i odpowiedni wybór są  bowiem kluczem do szybkiego, sprawnego retuszu,
 • co wygląda dobrze, a co źle, co buduje klimat, a co go psuje
 • kolejny raz „mniej znaczy więcej” – nauka odróżniania zdjęć lepszych od gorszych i odrzucanie bez sentymentów tych gorszych kluczem do porządku w Waszych galeriach, a także sposób na niezanudzanie odbiorców.

Niedziela

9:00 Śniadanie

 • Gosia zdradza tajemnice warsztatowe, czyli materiał z aparatu to dopiero początek przygody…
 • środowisko pracy – tablet, kalibrator, monitor – co warto mieć i dlaczego
 • dowiecie się, jak najszybciej i najprościej osiągać zamierzone efekty, nie natomiast jak poszczególne narzędzia działają, bowiem tego możecie się nauczyć na naszych warsztatach dedykowanych Postprodukcji – na naszych gości skupimy się na zdradzaniu tajemnic ;)
 • jakie programy, akcje, presety; jaki tok myślenia i tok działania, efekty malarskie uzyskiwane w programach graficznych – kolory i „malowanie światłem”,
 • przygotowanie plików do eksportowania do Internetu.

fot. Gosia Jurasz
fot. Gosia Jurasz
fot. Gosia Jurasz

W całkowity koszt warsztatów wliczone są posiłki oraz zakwaterowanie w stylowych, dwuosobowych pokojach w agroturystyce przy Pałacu Jasminum.
Każdego dnia, o ile pogoda nam pozwoli, rozpalimy ognisko i poczęstujemy Was kiełbaskami. Dzień zakończony w taki sposób ma niezwykły urok…

Uczestnicy powinni mieć ze sobą aparaty (najlepiej cyfrowe – choć dodatkowo analogi mile widziane – by móc na bieżąco nam swoje twory pokazywać i byśmy mogli je omawiać).

Warunkiem uczestniczenia w warsztatach jest pełnoletniość i znajomość swojego sprzętu fotograficznego.

Koszt warsztatów to 1300 zł brutto (zawiera Vat za pobyt)

Zapraszamy!

fot. Gosia Jurasz
fot. Gosia Jurasz
fot. Gosia Jurasz
fot. Gosia Jurasz

Biorę udział

 

Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER