Weekendy z mistrzami: Iwona Podlasińska „Tu jesteś w niebie” :: 10-12 maja

Zapraszamy Was do nieba. Krainy wiecznej szczęśliwości – do krainy beztroskiego dzieciństwa.

Iwona Podlasińska jest matką, która odkryła w sobie talent, fotografując swoje dzieci. Fotografuje je w ich naturalnym otoczeniu, w ich środowisku. Jej zdjęcia nazwałabym artystycznym reportażem. Bawiące się dzieci  dostają niezwykłą oprawę barw i światła.

Iwona jakiś czas temu postanowiła dzielić się tym, co kocha i zaczęła pokazywać zdjęcia  w sieci. Szybko zostały one docenione na całym świecie.  Dziś Iwona otwiera przed nami drzwi własnego świata jeszcze bardziej i zamierza odkryć tajemnice warsztatowe.

Zapewne nie da się nauczyć innych czułości, ale być może uda się nam nią zarazić. Jeśli przypomnicie sobie jak to jest być szczęśliwym dzieckiem, stać Was będzie na stworzenieprzestrzeni dla kadrów z miłości, a reszta? – o reszcie opowie Wam Iwona.

Dla kogo warsztaty są dedykowane?

 • Dla wszystkich fotografów – zarówno zupełnych amatorów, jak i profesjonalistów, którzy szukają inspiracji,
 • dla rodziców, którzy pragną w wyjątkowy sposób fotografować swoje dzieci,
 • dla fotografów zamierzających komercyjnie wykonywać sesje dziecięce niebanalne, bo zawierające treść i emocje,
 • indywidualnie podchodzimy do każdego uczestnika, każdy indywidualnie pod okiem prowadzącego będzie miał okazję pracować z modelką, a także uzyska porady tylko dla niego o swoich mocnych i słabych stronach.
fot. Iwona Podlasińska

 
Jakie są u nas zasady?

 • Każdy z każdą modelką będzie miał okazję pracować indywidualnie pod okiem prowadzącej – pozostałe osoby w grupie będą jej asystować,
 • Przygotujemy oświadczenia od mam modelek, więc będziecie mieli prawo publikować zdjęcia zgodnie ze złodziejewskimi zasadami.

1 dzień

ok. 19 Przyjazd i zakwaterowanie uczestników.

20:00 Spotkanie organizacyjne z Iwoną. Swobodna rozmowa o fotografii, o Waszych doświadczeniach i oczekiwaniach, czyli integracja przy blasku ogniska lub kominka.

fot. Iwona Podlasińska

2 dzień

9:00 Śniadanie

10:00 Teorii tylko tyle, ile jest niezbędne:

 • Prezentacja zdjęć Iwony, czyli „co im w głowie siedzi” – zajrzymy tam i dowiemy się krok po kroku, jak powstawały ich zdjęcia – od pomysłu, przez realizację do postprocesu.
Zdjęcia w plenerze: PORTRET
   
Fotograf: Iwona Podlasińska

17:00 Obiadokolacja

Indywidualna selekcja zdjęć oraz ich szczegółowe omówienie podczas spotkania wieczornego, a podczas niej, poddacie się nie tylko indywidualnej krytyce, ale także:

 • dowiecie się, jakie kryteria powinny decydować przy wyborze zdjęć i ich selekcji – staranna selekcja i odpowiedni wybór są  bowiem kluczem do szybkiego, sprawnego retuszu,
 • co wygląda dobrze, a co źle, co buduje klimat, a co go psuje
 • kolejny raz „mniej znaczy więcej” – nauka odróżniania zdjęć lepszych od gorszych i odrzucanie bez sentymentów tych gorszych kluczem do porządku w Waszych galeriach, a także sposób na niezanudzanie odbiorców.
fot. Iwona Podlasińska

3 dzień

9:00 Śniadanie

12:00

 • Iwona zdradza tajemnice warsztatowe, czyli materiał z aparatu to dopiero początek przygody…
 • środowisko pracy – tablet, kalibrator, monitor – co warto mieć i dlaczego,
 • dowiecie się, jak najszybciej i najprościej wg Iwony osiągać zamierzone efekty, nie natomiast jak poszczególne narzędzia działają, bowiem tego możecie się nauczyć na naszych warsztatach dedykowanych Postprodukcji – na naszych gości skupimy się na zdradzaniu tajemnic 😉
 • jakie programy, akcje, presety; jaki tok myślenia i tok działania,
 • przygotowanie plików do eksportowania do Internetu.
 • UWAGA, ta część warsztatów ma charakter pracy własnej pod okiem Iwony – raczej niezbędne są laptopy z wgranym oprogramowaniem LR i PS  – Adobe Lightroom- najlepiej wersja 6 lub wyżej i Photoshop), pamiętajcie o zabraniu tabletu graficznego lub przynajmniej myszki, czytnika karty lub kabelka do zgrania zdjęć z aparatu

15:00 Obiad i pożegnanie

fot. Iwona Podlasińska

 

W całkowity koszt warsztatów wliczone są posiłki oraz zakwaterowanie w stylowych, dwuosobowych pokojach w agroturystyce przy Pałacu Jasminum.

Uczestnicy powinni mieć ze sobą aparaty (najlepiej cyfrowe – choć dodatkowo analogi mile widziane – by móc na bieżąco nam swoje twory pokazywać i byśmy mogli je omawiać).

Warunkiem uczestniczenia w warsztatach jest pełnoletniość i znajomość swojego sprzętu fotograficznego.

To jedyne tak intensywne z 3dniowym  programem Iwony warsztaty w Polsce!

UWAGA! Grupa max 12 osób

Koszt warsztatów to 1480 zł brutto (zawiera Vat za pobyt)

Zapraszamy!

fot. Iwona Podlasińska

 

fot. Iwona Podlasińska
fot. Iwona Podlasińska

Biorę udział

Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER