< Marta Voodica Ciosek Monika Ekiert Jezusek >

Antonina Dolani

Antonina Dolani urodziła się w roku 1989 w Warszawie.

Fotografować zaczęła jeszcze w liceum.  Na studia wyjechała do Londynu. Ukończyła tam z wyróżnieniem studia fotograficzne, a aktualnie studiuje na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku dziennikarskim ze specjalizacją fotograficzną.

Jej prace były pokazywane m.in.:

  • we włoskim i brytyjskim Vogue’u,
  • KMAGu, T
  • Take-Me,
  • Foto,
  • Papercut,
  • Umno,
  • Zwierciadło.

Prezentowane były na  wystawach w Londynie, Nowym Jorku czy Berlinie.

Antonina Dolani została dwukrotnie wyróżniona w prestiżowym konkursie Assosiation of Photographers. Współpracowała z telewizją Fashion One wyjeżdżając na Filipiny, aby nakręcić filmy o tym jak pracuje.

Zajmuje się głownie fotografią modową oraz beauty, ale lubi również pracować z ‘żywymi’ ludźmi nad ich portretami oraz zdjęciami lifestylowymi. Kocha fotografować kobiety, wydobywać z nich naturalne piękno. Lubi pracować nad wymagającymi projektami, które zmuszają całą ekipę do bardzo twórczej pracy, na wysokich obrotach. Dodatkowo, razem z Dorotą Zielonką, zajmuje się prowadzeniem nowego magazynu modowego Confashion Magazine. Kocha las i zawsze marzyłam o tym, aby mieszkać na Mazurach, ale Złodziejewo jest dla niej znakomitą rekompensatą 🙂

Fragment wywiadu z Antoniną:

co daje Ci fotografia?

Fotografia daje mi satysfakcję. Gdy robię zdjęcia czuję się szczęśliwa. Jest to pewnego rodzaju uzależnienie i przekleństwo, bo wiem, że nigdy nie będę szczęśliwa jeśli przestanę fotografować. A ja lubię mieć zawsze plan B. Od jakiegoś czasu nie mam takiego w swoim życiu i czuję się lekko tym przerażona
Fotografia umożliwia mi poznanie OGROMNEJ ilości przewspaniałych ludzi! Na sesji zawsze jest nas wszystkich pełno, uwielbiam ten stan kiedy wszyscy pracujemy nad wymarzonym efektem, potem tę radość, gdy już kończy się sesje- wtedy czujesz, że żyjesz.

jakie masz plany z tym związane, marzenia?

Marzenia- robić to co kocham, nie musieć się martwić o zdrowie ani pieniądze. Oczywiście marzeń mam tysiące, ale to są akurat te związane najbliżej z fotografią. Moje plany… żyję aktualnie z dnia na dzień, wyznaje zasadę, że trzeba się skupić na teraźniejszości aby jej nie stracić.

co jest twoim celem…?

Moim głównym celem jest bycie szczęśliwą. I fotografować do ostatnich swoich dni.

fragment wywiadu pochodzi z: http://www.czytajniepytaj.pl/

Strony Antoniny:

http://adolani.com

Fanpage

Prace Fotografa:

Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER