< Magdalena Berny Paulina Duczman >

Margarita Kareva

Margarita Kareva  urodziła się i mieszka w Jekaterynburgu w Rosji. Fotografuje dopiero od 2011 roku, ale jej zdjęcia są już rozpoznawalne i wielbione na całym świecie. Była ekonomistką, ale jej wielka pasja sprawiła, że oddała się wyłącznie fotografowaniu.

fot. Margarita Kareva
 

Specjalizacją Karevy jest obrazowanie fantazji artystycznych. Modelki na swoich zdjęciach przeobraża w baśniowe księżniczki, czarownice, czarodziejki. Bardzo sprawnie posługuje się programami graficznymi i często do zdjęć dodaje surrealistyczne elementy, łącząc je z rzeczywistymi elementami. Niezwykła wrażliwość, smak, wyczucie kolorów i światła oraz dobra znajomość książek fantasy, z których czerpie inspiracje sprawia, że jej zdjęcia wyróżniają się spośród innych, stając się godnymi naśladowania przez kolejne rzesze fotografów.

fot. Margarita Kareva

Kareva podróżuje po Rosji, szukając miejsc, które byłyby odpowiednią scenerią do pokazania odbiorcom toposów, archetypów, sięga także do rosyjskich baśni ludowych, podań – wszystkiego co piękne w Rosyjskiej kulturze – a dla nas tak bliskie i jednocześnie tak dalekie.

Jej poszukiwania zataczają coraz szersze kręgi, Kareva wyjeżdża z aparatem coraz dalej od swojego Jekaterynburgu,  zawsze wybierając inspirujące ją kraje, a w nich miejsca z historią. Staje się dla nas przewodniczką po kulturze i tradycji innych ludów. Zawsze stara się pokazać świat jak najpiękniej, ponieważ według niej ten rzeczywisty  jest szary i nieciekawy.

fot. Margarita Kareva

Spotkanie z Margaritą w Zlodziejewie może być i z pewnością będzie dowodem oraz nadzieją, że nigdy nie jest za późno, by podążać za swoimi marzeniami, muzyką duszy – trzeba po prostu mieć odwagę usłyszeć ową muzykę oraz determinację, by każdego dnia, przez całe życie uczyć się czegoś nowego.

 

Prace Fotografa:

Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER