< Agnieszka Lorek Magdalena Berny >

Radosław Pujan

Urodzony w Poznaniu 8 marca 1978, być może właśnie z datą urodzenia związana jest miłość, fascynacja i szacunek Radka do kobiet…
Według niego kobieta to niedoścignione dzieło sztuki, dlatego oczywiście to ona  jest głównym tematem jego zdjęć. Mimo że Radek chodzi z głową w chmurach,  udaje mu się przywiązywać wagę do detali, które zgodnie z zasadą „diabeł tkwi w szczegółach” sprawiają, iż jego fotografie są kompletne – zaplanowane od początku do końca, od kompozycji, przez światło po scenerię. A skoro jesteśmy już przy scenerii – oglądając zdjęcia Radka dostrzeżemy jego kolejną fascynację – podróże. Tłem do zmysłowych, rozedrganych sytuacji, scen, w których wyczuwamy napięcie (nie tylko erotyczne), które wyglądają jak kadry dobrego filmu, są często salony oddychające przeszłością, wąskie, stare uliczki nadmorskich miasteczek, miejsca do których tęsknią artystyczne dusze.
Sentyment do starych miast ma początek być może  w Krakowie, gdzie Pujan mieszkał i gdzie poznał magię analoga, któremu jest niemalże bezgranicznie wierny, ponieważ to dzięki niemu nauczył się robić zdjęcia zupełnie inaczej – z dbałością o każdy element. Radek mieszkał w Brukseli, potem we Francji, teraz znów w Brukseli.  To niezapuszczanie korzeni oraz podróże wzbogacają go, uwrażliwiają i pobudzają jego wyobraźnię.
Jego zdjęcia wiszą w jednej z brukselskich galerii. Jest zwycięzcą najważniejszego konkursu aktu w Polsce – Fotoerotica 2011, finalistą Hasselblad master.
Ale przede wszystkim Radek jest skromnym człowiekiem, który pomimo niezaprzeczalnym talentom, i jakby na przekór sukcesom, nie życzy sobie, by spotkanie z nim nazywało się warsztatami, a plenerem, bo najzwyczajniej w świecie największą radość czerpie z fotografowania, a nie z mówienia o fotografii … 
      </div>

      <h3 class= Prace Fotografa:
Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER