< Master Class - Joanna Kustra: Piękno do perfekcji - plener i PS Ekskluzywne warsztaty Master Class - Anka Zhuravleva >

Master Class – Joanna Kustra: Piękno do perfekcji – studio i PS

Spotkanie z Joanną Kustrą w Złodziejewie to możliwość zapoznania się z warsztatem niezwykle utalentowanej pani fotograf. Po to by maksymalnie wykorzystać wiedzę i potencjał Joanny, a także by oszczędzić Wasz czas, postanowiliśmy w jeden weekend zgłębić arkana zarówno pracy z modelką jak i postprocesu, poświęcając każdemu z zagadnień po jednym całym dniu. Złodziejewskie warsztaty to dwa moduły w dwa dni: 1. praktyka przy świetle studyjnym  z modelką oraz 2. cały dzień postprodukcji.

fot. Joanna Kustra
fot. Joanna Kustra

O warsztaty z Joanną Kustrą zabiegałam dla Was od ponad roku. Największa zaleta Złodziejewa – że jest na końcu świata, daleko od wszystkiego –  tym razem okazała się wielką przeszkodą – dotarcie do nas Joanny, która mieszka w słonecznej Hiszpanii okazało się dużo trudniejsze niż sądziliśmy, ale w końcu udało się! Przed Wami wyjątkowe warsztaty.

Joanny nie trzeba przedstawiać nikomu, kto dawniej śledził działania najlepszych fotografów choćby na plfoto – Joanna wiodła tam prym, będąc niedoścignionym wzorem dla wielu z nas. Zaczęła odnosić coraz to większe sukcesów, pasja przerodziła się w pracę, a Joanna wyemigrowała w końcu do Londynu, potem do Hiszpanii i tam żyje z fotografii. Do Polski, do Złodziejewa przybędzie specjalnie po to, by podzielić się z Wami wszystkim, czego się nauczyła.

fot. Joanna Kustra
fot. Joanna Kustra

Dzień pierwszy

ok. 19 Przyjazd i zakwaterowanie uczestników.
20:00 Wieczór autorski i spotkanie integracyjno-organizacyjne z Joanną.

Swobodne rozmowy o fotografii, o Waszych doświadczeniach i oczekiwaniach przy blasku ogniska lub (w przypadku niepogody) świec.

Dzień drugi

9:00 Śniadanie

10:00 Kreatywny portret modowy bez tajemnic­ – wprowadzenie w arkana warsztatu Joanny:

 • Prezentacja zdjęć Joanny, opowieści, anegdoty, doświadczenia – czyli patrzymy na świat oczami naszego Mistrza,
 • Omówienie i prezentacja sprzętu studyjnego,
 • oświetlenie studyjne, praca ze światłem błyskowym i ciągłym (zalety i wady),
 • rodzaje oświetlenia w fotografii mody (fashion, glamour, beauty),
 • kreatywne oświetlenie, sztuka improwizacji,
 • współpraca z ekipą (stylista, wizażysta itd),
 • jak pracować z modelką, by nasza praca była przyjemna i owocna,
 • kompozycja i plastyka obrazu.
fot. Joanna Kustra
fot. Joanna Kustra

12:00

Zajęcia praktyczne z Joanną – zdjęcia w studio – stworzymy dwa równoległe plany zdjęciowe z użyciem światła sztucznego, będziecie pracowali z dwiema modelkami, przygotowanymi, wystylizowanymi w stylu kobiet ze zdjęć Joanny – grupy będą się zmieniały w pracy z modelkami dzięki czemu każdy będzie miał okazję sfotografować obydwie i wszyscy będą mieli szansę pracować indywidualnie pod okiem Joanny.

Stylizacje przygotuje Ewa Michalik !

UWAGA: Niemalże w tym samym czasie odbywają się u nas warsztaty z fotografowaniem w plenerze – każdy może wybrać to, w czym chciałby się bardziej podszkolić!

17:00 Obiadokolacja
Indywidualna selekcja zdjęć oraz ich szczegółowe omówienie podczas spotkania wieczornego.

Indywidualna selekcja zdjęć oraz ich szczegółowe omówienie podczas spotkania wieczornego, a podczas niej, poddacie się nie tylko indywidualnej krytyce, ale także:

 • dowiecie się, jakie kryteria powinny decydować przy wyborze zdjęć i ich selekcji – staranna selekcja i odpowiedni wybór są  bowiem kluczem do szybkiego, sprawnego retuszu,
 • co wygląda dobrze, a co źle; co buduje klimat, a co go psuje,
 • kolejny raz „mniej znaczy więcej” – nauka odróżniania zdjęć lepszych od gorszych i odrzucanie bez sentymentów tych gorszych kluczem do porządku w Waszych galeriach, a także sposób na nie zanudzanie odbiorców.
fot. Joanna Kustra
fot. Joanna Kustra

Dzień trzeci

9:00 Śniadanie. Po nim wykwaterowanie z pokoi.
10:00  Zajęcia teoretyczno-praktyczne z Postprocesu (będziecie mogli słuchać i notować lub jeśli nadążycie obrabiać zdjęcia równolegle z Joanną)

WARSZTATY POSTPROCESSU BEAUTY:

 • wywołanie RAWów,
 • nieinwazyjny retusz skóry, czyli skóra gładka, ale nie plastikowa, usuwanie skaz,
 • korygowanie kształtów sylwetki, korekta włosów i mejkapu,
 • korekcje barwne, podmiana kolorów,
 • kreatywne rozwiązania, „malowanie światłem”, nadawanie ostatecznego szlifu fotografii,
 • wyostrzanie zdjęć i zapisywanie do druku i do Internetu.

Pracować będziemy w ten sposób, że Joasia na początku pokaże, jakich narzędzi używa na przykładach, na swoim zdjęciu. Potem będziemy zajmowali się Waszymi zdjęciami zrobionymi poprzedniego dnia, by pokazać zdjęcie po zdjęciu, że możecie dzięki pozyskanej wiedzy zbliżyć się do efektów i poziomu fotografii Joanny. Joasia używa  Photoshopa CS6. Osoby, które nie mają PS mogą pobrać miesięcznego triala ze stron Adobe.
17:00 Obiadokolacja. Podsumowanie warsztatów oraz pożegnanie.

fot. Joanna Kustra
fot. Joanna Kustra

Dla kogo warsztaty są dedykowane?

Są to warsztaty dla wszystkich, którzy pragną udoskonalić swój warsztat niezależnie od stopnia zaawansowania (podstawą jest  znajomość obsługi własnej lustrzanki) – każdy z pewnością wyciągnie coś dla siebie, ponieważ na naszych warsztatach indywidualnie podchodzimy do każdego uczestnika, każdy indywidualnie pod okiem prowadzącego będzie miał okazję pracować z modelką, a także uzyska porady tylko dla niego o swoich mocnych i słabych stronach. Ważne też jest, by posiadać podstawową wiedzę o Photoshopie, by móc się połapać w wykładanej przez Joanne wiedzy – choć oczywiście te osoby, które nie będą nadążać, mogą notować, a do notatek powrócić na spokojnie w domu.

Jakie są u nas zasady?

 • Praca w bardzo kameralnych warunkach! Praktyka pierwszego dnia będzie odbywała się w 2 grupach ok. 4-5 osobowych,  drugiego dnia, w Sali wykładowej będzie maximum 10 osób!!!
 • W sumie zaprosimy do współpracy 2 profesjonalne modelki, ich stylizacje zostaną dla Was przygotowane w stylu Joanny – wizaż, fryzury oraz zapewne kreacje od projektanta.
 • Każdy z każdą modelką będzie miał okazję pracować indywidualnie, pozostałe osoby w grupie będą jej asystować,
 • Każdy będzie mógł podpisać umowę z modelkami (którą przygotujemy), ale wiemy, że dążycie do doskonałości, więc publikować będziecie tylko te najlepsze zdjęcia,

Jaki jest koszt?

Cena warsztatów obejmuje wszystko: zajęcia, wyżywienie, noclegi! – to 1450zł

W całkowity koszt warsztatów wliczone są po 2 posiłki (śniadania w formie stołu szwedzkiego i domowe, dwudaniowe obiady) w sobotę i niedzielę, poczęstunki kawowe oraz zakwaterowanie (2 noce) w stylowych, dwuosobowych pokojach w agroturystyce przy Pałacu Jasminum.
Każdego dnia, o ile pogoda nam pozwoli, rozpalimy ognisko i poczęstujemy Was kiełbaskami. Dzień zakończony w taki sposób ma niezwykły urok…

Uczestnicy powinni mieć ze sobą aparaty (najlepiej cyfrowe – choć dodatkowo analogi mile widziane – by móc na bieżąco nam swoje twory pokazywać i byśmy mogli je omawiać).

Warunkiem uczestniczenia w warsztatach jest pełnoletniość i znajomość swojego sprzętu fotograficznego.

Zajęcia prowadzimy w małych grupach.

To jedyne tak intensywne, w tak małej grupie i w takim składzie warsztaty w Polsce!

Zapraszamy!

fot. Joanna Kustra
fot. Joanna Kustra
fot. Joanna Kustra
fot. Joanna Kustra
fot. Joanna Kustra
fot. Joanna Kustra

Biorę udział

Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER