< Postprodukcja dla fotografujących Master Class - Joanna Kustra: Piękno do perfekcji - plener i PS >

Master class: Światy i zaświaty Agnieszki Lorek

Agnieszki Lorek nie trzeba przedstawiać nikomu kochającemu się w w poetyckich obrazach, czy interesującemu się fotografią o proweniencjach i powiązaniach malarskich. Każdy kto chodzi po świecie z nadzieją spotkania na tym ziemskim padole wrażliwej, artystycznej duszy o dobrym sercu, powinien wybrać się na te warsztaty… Właściwie to spotkanie  bardziej niż warsztatami będzie czymś w rodzaju odprawiania  czarów. Jeśli chcecie przeżyć coś wyjątkowego, wkroczcie z nami w świat magii i zgłębcie arkana fotografii Agnieszki Lorek…

fot. Agnieszka Lorek
fot. Agnieszka Lorek

Dzień pierwszy

ok. 19 Przyjazd i zakwaterowanie uczestników.

20:00 Wieczór autorski. Spotkanie organizacyjne z Agnieszką. Swobodna rozmowa o fotografii, o Waszych doświadczeniach i oczekiwaniach, czyli integracja przy blasku ogniska lub kominka.

Dzień drugi

9:00 Śniadanie

ROZKRĘCAMY MASZYNĘ WASZEJ WYOBRAŹNI

10:00 Teorii raczej nie będzie. Będzie w to miejsce dużo dzielenia się  doświadczeniami Agnieszki, odkrywanie tajemnic, wspólne oglądanie zdjęć i opowieści o ich powstawaniu:

 • Prezentacja zdjęć Agnieszki, a podczas niej odpowiedzi na Wasze pytania, anegdoty i opowieści.
 • Wskazówki dotyczące komponowania kadrów, łączenia elementów scenerii i scenografii,
 • Nieco malarstwa, czyli o wyczarowywaniu kolorów, odnajdywaniu światła,
 • Troszkę anatomii i psychologii, czyli o postępowaniu z modelami – szukaniu w nich emocji i rzeźbieniu póz, w których wyglądają dobrze oraz wyrażają, to co nam leży na sercu,
 • Trochę o kreacji, czyli tworzenie wizerunku, stwarzanie stylizacji oraz makijażu.
 • Generalnie rzecz ujmując Agnieszka postara się uczulić Was na niuanse, które w ostatecznym rozrachunku przyczyniają się do sukcesu zdjęcia.
fot. Agnieszka Lorek
fot. Agnieszka Lorek

12:00

Praktyka w plenerze UWAGA – będziecie fotografowali stylizacje przygotowane przez Agnieszkę, co z pewnością ułatwi Wam wniknięcie w świat jej wyobraźni.

Chcemy, by te warsztaty, były warsztatami w pełnym tego słowa znaczeniu, a nie okazją do „popstrykania”. Wyobrażamy to sobie tak, że każdy będzie pracował z modelką indywidualnie, a pozostała część grupy będzie asystować.

Równolegle odbywać się będą dwie sesje, by móc pracować w małych grupach.

Zdjęcia w plenerze: PORTRET
Modelka: ……
Wizaż: Daria Berendt
Fotograf: Agnieszka Lorek

17:00 Obiadokolacja

Indywidualna selekcja zdjęć oraz ich szczegółowe omówienie podczas spotkania wieczornego, a podczas niej, poddacie się nie tylko indywidualnej krytyce, ale także:

 • dowiecie się, jakie kryteria powinny decydować przy wyborze zdjęć i ich selekcji – staranna selekcja i odpowiedni wybór są  bowiem kluczem do szybkiego, sprawnego retuszu,
 • co wygląda dobrze, a co źle, co buduje klimat, a co go psuje
 • kolejny raz „mniej znaczy więcej” – nauka odróżniania zdjęć lepszych od gorszych i odrzucanie bez sentymentów tych gorszych kluczem do porządku w Waszych galeriach, a także sposób na niezanudzanie odbiorców.
fot. Agnieszka Lorek
fot. Agnieszka Lorek

Dzień 3

9:00 Śniadanie

 • Agnieszka zdradza tajemnice warsztatowe, czyli moment, w którym fotograf staje się malarzem.
 • Agnieszka na przykładzie wspólnie zrobionego zdjęcia pokaże Wam efekty, które stają się kropką nad i i dopełniają baśniowy klimat jej zdjęć (tonowanie, zmiana kolorów, korekcje barwne,  fotomalarstwo, czyli efekty malarskie uzyskiwane w programach graficznych – kolory i „malowanie światłem”).

12:00

Praktyka w plenerze. Ponownie będziemy fotografować zaproponowane stylizacje Agnieszki i zaprzyjaźnionych projektantów!

Zdjęcia w plenerze: UJĘCIA CAŁOPOSTACIOWE
2 Modelki: ……
Wizaż: Daria Berendt
Fotograf: Agnieszka Lorek

17:00 Obiadokolacja. Pożegnanie.

fot. Agnieszka Lorek
fot. Agnieszka Lorek

Dla kogo są dedykowane?

Są to warsztaty dla wszystkich wrażliwców, którzy jak tlenu potrzebują kontaktu z artystycznymi duszami i szukają źródeł inspiracji. Kryterium przyjęcia jest  znajomość obsługi własnej lustrzanki. Z naszych warsztatów z pewnością każdy wyciągnie coś dla siebie, ponieważ podchodzimy na nich  indywidualnie  do każdego uczestnika, każdy indywidualnie pod okiem prowadzącego będzie miał okazję pracować z modelką, a także uzyska porady tylko dla niego o swoich mocnych i słabych stronach.

Jakie są u nas zasady?

 • Fotografować będzie przygotowane przez Agnieszkę i naszych projektantów stylizacje!
 • Praktyka odbywała się będzie w grupach ok. 5-osobowych (być może jeśli pozowały będą dwie modelki w parze, przez jakiś czas będzie to większa grupa),
 • Każdy z każdą modelką będzie miał okazję pracować indywidualnie, pozostałe osoby w grupie będą jej asystować,
 • Każdy będzie mógł podpisać umowę z modelkami (którą przygotujemy), ale wiemy, że dążycie do doskonałości, więc publikować będziecie tylko te najlepsze zdjęcia,

U nas w całkowity koszt warsztatów wliczone są posiłki oraz zakwaterowanie w stylowych, dwuosobowych pokojach w agroturystyce przy Pałacu Jasminum.
Każdego dnia, o ile pogoda nam pozwoli, rozpalimy ognisko i poczęstujemy Was kiełbaskami. Dzień zakończony w taki sposób ma niezwykły urok…

Uczestnicy powinni mieć ze sobą aparaty (najlepiej cyfrowe – choć dodatkowo analogi mile widziane – by móc na bieżąco nam swoje twory pokazywać i byśmy mogli je omawiać).

Warunkiem uczestniczenia w warsztatach jest pełnoletniość i znajomość swojego sprzętu fotograficznego.

Zajęcia prowadzimy w małych grupach.

To jedyne tak intensywne, w tak małej grupie i w takim składzie warsztaty w Polsce!

Zapraszamy!

fot. Agnieszka Lorek
fot. Agnieszka Lorek
fot. Agnieszka Lorek
fot. Agnieszka Lorek

Biorę udział

Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER