< POSTPRODUKCJA DLA zupełnie POCZĄTKUJACYCH Weekendy z mistrzami: Monika Ekiert Jezusek - Teatr wyobraźni >

Postprodukcja dla fotografujących z elementami projektowania graficznego

POSTPRODUKCJA + GRAFIKA DLA FOTOGRAFA (poziom zaawansowany)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie jesteś zadowolony ze swoich zdjęć? Wydają Ci się szare, bez wyrazu, bez charakteru? Nie wiesz, jak uratować zdjęcie, któremu coś dolega? – te warsztaty są właśnie dla Ciebie!

 

Postprodukcja w fotografii – kolejna edycja warsztatów Photoshop (i Lightroom) w piwnicach pałacu (zamiast nudnych miejskich sal wykładowych) połączona z magicznym zimowym  plenerem.

 

3 intensywne dni – Warsztaty Photoshop dla fotografujących – cyfrowa edycja, obróbka fotografii oraz retusz dla pasjonatów fotografii, a także zawodowych fotografów, fotografów ślubnych, którzy chcą dopracować i poprawić swój warsztat. Celem warsztatów będzie pokazanie uczestnikom i wykonanie razem z nimi fotografii od początku do końca – czyli zorganizowanie sesji zdjęciowej, a następnie dopracowanie fotografii w programach graficznych – wieloaspektowe rozwinięcie tematu cyfrowej ciemni i fotoedycji.

 

Warsztaty dla fotografów, którzy w swojej pracy wykorzystują programy graficzne i chcieliby usystematyzować swoją wiedzę. Oczekują konkretnych rozwiązań, które poprawią jakość ich fotografii jak i zwiększą efektywność obróbki zarówno w Adobe Lightroom jak i Adobe Photoshop.

 

Nauczysz się zarządzania Twoim zbiorem zdjęć. Poprawnego wywoływania RAW zarówno dla pojedynczych fotografii jak i całych reportaży. Wykorzystasz do obróbki warstwy korekcyjne, maski jak i pluginy NIK, które znacznie przyspieszą pracę. Nauczysz się tworzyć własne akcje, które usprawnia Twój system pracy. Poznasz sposoby na tworzenie grafiki na potrzeby Twojej działalności – kolaże ze zdjęć z elementami graficznymi. Dowiesz się jak stworzyć swój własny niepowtarzalny szablon fotoksiążki.

 

O zapowiedzi warsztatów przeczytasz w poście:

„Postprocessing w fotografii – kiedy aparat już nie wystarcza”.

 

Natomiast owoce jednego z takich spotkań znajdziecie tu:

Jeśli macie wątpliwości, czytajcie Referencje.

 

Dajemy sobie głowę uciąć, że to najbardziej intensywne i najbardziej profesjonalne warsztaty cyfrowej obróbki zdjęć w Polsce.

 

1 dzień

Od ok. 17:00 przyjazd i zakwaterowanie uczestników.

18:00 wykłady i praca indywidualna z programem pod okiem wykładowcy

ADOBE LIGHTROOM (18:00 do późnych godzin nocnych)

* forma RAW – dlaczego warto?

* Interfejs Adobe Ligtroom (moduły Library, Develop)

* Importowanie zdjęć z kart pamięci na dysk i do biblioteki programu,

* Zarządzanie w dużym zbiorze zdjęć, katalogowanie, przydzielanie słów kluczowych, szybkie wyszukiwanie i porównywanie zdjęć,

* Podstawy obróbki zdjęć pojedynczych oraz ich grup w Adobe Ligtroom – wywoływanie RAW.

 

 

2 dzień

SESJA ZDJĘCIOWA (10:00-12:00)

Tworzenie własnego materiału, czyli zdjęcie od naciśnięcia spustu migawki do efektu finalnego. Sesja zajęciowa pod okiem Karola Kalinowskiego i/lub Marceliny Oczkowskiej z profesjonalną modelką

ADOBE PHOTOSHOP

* Procedura i kolejność następujących po sobie procesów obróbki zdjęć,

* Maskowanie i praca na warstwach.

* Narzędzia retuszera i sposób na świetlistą i naturalnie wyglądającą skórę

* Korekta anatomiczna ciała – co ukryć, co podkreślić?

* Usuwanie niechcianych elementów fotografii

* Sposoby na pastele i świetlistość. Rozświetlanie, praca nad barwą światła i kolorem. Wykorzystanie krzywych, map gradientowych, trybów mieszania warstw, pluginów Color Effex i Viveza

* Wydobywanie obiektów z tła za pomocą światła – NIK VIVEZA

* Zwiększanie dramatyzmu i trójwymiarowości zdjęcia przez akcentowanie światła i cienia.

* Koło kolorów czyli jak łączyć barwy by uzyskać harmonię lub kontrast i nadać klimatu fotografii.

* Konwersja fotografii do skali szarości

* Metody wyostrzania

* Przygotowanie plików do publikacji w internecie i druku.

* Automatyzacja mechanicznych procesów edycji zdjęć – tworzenie własnych akcji.

 

3 dzień

GRAFIKA I ELEMENTY PROJEKTOWANIA DLA FOTOGRAFA

* Tworzenie kompozycji z kilku zdjęć i elementów graficznych. Umiejętne ich przesuwanie, docinanie, kadrowanie i łączenie w kolaż. Zapisanie kompozycji z optymalna jakością by umieścić w sieci.

* Projektowanie własnego układu rozkładówek fotoksiążki i akcje je usprawniające

* Krzywe wektorowe

* Podglądanie próby kolorów i zapisywanie zdjęć dla różnych przestrzeni (CMYK, RGB)

 

JAK TO JEST ZROBIONE – KTO PYTA NIE BŁĄDZI

* Uczestnicy przygotowują inspirujące ich fotografie oraz swoje zdjęcia wykonane w podobnych warunkach oświetleniowych. Prowadzący odpowiada na pytania Uczestników i pokazuje jak dojść do pożądanych efektów z wykorzystaniem zdjęć Uczestników.

Prowadzący: Zajęcia poprowadzi Karol Kalinowski, Karolgrafik, grafik komputerowy z wykształcenia, freelancer, projektant i fotograf z wyboru. Ma na swoim koncie projekty dla takich firm jak Renault, Kompania Piwowarska, British American Tobacco, Quiosque. Fascynują go możliwość jakie daje edycja cyfrowa fotografii. Wykorzystuje na tym polu swoją wiedzę graficzną, zdobytą w zawodzie designera, zarówno na potrzeby Internetu, jak i druku. Zdradza tajniki edycji fotografii w aspekcie całego procesu edycyjnego. Jego praktyczne wskazówki oraz osobiste refleksje poparte wieloletnim doświadczeniem pozwolą przybliżyć sekrety retuszu, rekonstrukcji i workflow w fotografii cyfrowej. http://swietliste.pl

 

WYMAGANIA:

1 mysz + podkładka,

2 Własny komputer PC (laptop) lub MAC (laptop) z odpowiednią ilością wolnej przestrzeni na dysku do swobodnej pracy,

3 ZAINSTALOWANE Oprogramowanie:

* Adobe Lightroom minimum 3.0

* Adobe Photoshop minimum CS5

* NIK COLOR EFEX, NIK VIVEZA, NIK SILVER EFEX, NIK HDR EFEX (można ściągnąć wersję trial ze strony www.adobe.com lub www.niksoftware.com/nikcollection)

4 Kilka problematycznych/inspirujących fotografii + własne zdjęcia wykonane w podobnych warunkach oświetleniowych,

MATERIAŁ KONIECZNY DO OPANOWANIA PRZED WARSZTATAMI

 

Ze względu, iż są to warsztaty dla średnio zaawansowanych wymaga się od Uczestników opanowania powyższego materiału. Prowadzący nie ma obowiązku go tłumaczyć i spowalniać przez to pracę grupy. Osoby zainteresowane podstawową znajomością obróbki zapraszamy na postprodukcję dla początkujących.

 

Konieczne jest zabranie z sobą laptopa (chyba że ktoś chce tylko słuchać). Nie ma możliwości zabierania i pracy na komputerach stacjonarnych – wyłącznie przenośne komputery.

 

Nie wyrażamy zgody na nagrywanie, rejestrowanie naszych wykładów.

 

Koszt: Całkowity koszt warsztatów, obejmujący zakwaterowanie w stylowych, dwuosobowych pokojach przy Pałacu Jasminum, 3 dni zajęć teoretycznych i praktycznych w Pałacu Jasminum, wyżywienie, wykładowców i modelkę

Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER