< Postprodukcja dla fotografujących z elementami projektowania graficznego Weekendy z mistrzami: Magdalena Russocka "Fotografowanie sercem" >

Weekendy z mistrzami: Monika Ekiert Jezusek – Teatr wyobraźni

Przed Wami inspirujące spotkanie  z artystką z krwi, kości i duszy – Moniką Ekiert Jezusek.

Monika będzie opowiadać o ważnych dla niej aspektach w fotografii, dzielić się wiedzą i doświadczeniem na temat światła, kompozycji, koloru, pracy z modelem i roli intuicji w fotografowaniu.

Spotkanie będzie nastawione przede wszystkim na działanie: tworzenie scenografii od podstaw, fotografowanie i poznanie tajników postprodukcji.

Dla kogo są dedykowane?

Dla wszystkich, którzy czują, że ich fotografia utknęła w martwym punkcie i wyobraźnia wymaga natychmiastowej reanimacji; dla tych, którym nie wystarczają ładne, proste obrazki serwowane nam zewsząd; dla tych, którzy chcą tworzyć i kreować, a nie tylko odtwarzać.

Są to warsztaty dla wszystkich, którzy chcą udoskonalić swój warsztat niezależnie od stopnia zaawansowania (podstawą jest  znajomość obsługi własnej lustrzanki) – każdy z pewnością wyciągnie coś dla siebie, ponieważ na naszych warsztatach indywidualnie podchodzimy do każdego uczestnika, każdy indywidualnie pod okiem prowadzącego będzie miał okazję pracować z modelką, a także uzyska porady tylko dla niego o swoich mocnych i słabych stronach.

Jaki jest cel?

Dowiecie się, jak nawet w warunkach domowych stworzyć studio, które pozwoli Wam pięknie oświetlać sceny,

Zobaczycie, jak uzyskać szlachetne kolory na Waszych fotografiach.

Nauczycie się, jak pracować z modelką, jak kierować jej emocjami,

Dostaniecie mnóstwo inspiracji o dobieraniu scenerii, kreowaniu kadrów, szukaniu pomysłów na sesje etc.

Scenariusz tych warsztatów został napisany przez wrażliwość, wyreżyseruje je wyobraźnia, korygowane będą przez intuicję, a popierane wiedzą i doświadczeniem.

Jakie są u nas zasady?

 • Praktyka pierwszego dnia będzie odbywała się w grupie ok. 8 osobowej, drugiego dnia, w zależności od ilości uczestników grupy ok. 4 osobowe. W sumie, o ile zbierzemy komplet uczestników, zaprosimy do współpracy 3 modelki.
 • Każdy z każdą modelką będzie miał okazję pracować indywidualnie, pozostałe osoby w grupie będą jej asystować,
 • Każdy będzie mógł podpisać umowę z modelkami (którą przygotujemy), ale wiemy, że dążycie do doskonałości, więc publikować będziecie tylko te najlepsze zdjęcia.

Piątek

ok. 19 Przyjazd i zakwaterowanie uczestników.

20:00 Spotkanie organizacyjne z Moniką.

Swobodna rozmowa o fotografii, o Waszych doświadczeniach i oczekiwaniach, czyli integracja przy blasku ogniska lub kominka.

Sobota

9:00 Śniadanie

10:00 Teorii tylko tyle, ile jest niezbędne:

 • Prezentacja zdjęć Moniki, a podczas niej poruszone zagadnienia:
 • pomysł i przygotowania do sesji,
 • praca z modelką – budowanie relacji, komunikacja podczas sesji,
 • szukanie póz, w których modelka wygląda dobrze i które wyrażą to, o co nam chodziło,
 • kilka słów o fotografii kreacyjnej, o mocy wyobraźni, czyli o kreowaniu obrazów, które opowiadają historie ludzi i ich życia wewnętrznego.
 • Praktyka w studiu: – temat dnia – TWARZ i EMOCJE

12:00

Zdjęcia w studio: PORTRET

17:00 Obiadokolacja

Indywidualna selekcja zdjęć oraz ich szczegółowe omówienie podczas spotkania wieczornego, a podczas niej, poddacie się nie tylko indywidualnej krytyce, ale także:

 • dowiecie się, jakie kryteria powinny decydować przy wyborze zdjęć i ich selekcji – staranna selekcja i odpowiedni wybór są  bowiem kluczem do szybkiego, sprawnego retuszu,
 • co wygląda dobrze, a co źle, co buduje klimat, a co go psuje,
 • kolejny raz „mniej znaczy więcej” – nauka odróżniania zdjęć lepszych od gorszych i odrzucanie bez sentymentów tych gorszych kluczem do porządku w Waszych galeriach, a także sposób na niezanudzanie odbiorców.

Niedziela

9:00 Śniadanie

 • Monika  zdradzi Wam tajemnice warsztatowe, czyli materiał z aparatu to dopiero początek przygody…
 • środowisko pracy – tablet, kalibrator, monitor – co warto mieć i dlaczego.

Praktyka w studiu: – temat dnia – TWARZ i SYLWETKA

 • Postaramy się pokazać Wam, jak wyrazić emocje, nie pokazując na zdjęciu twarzy – mamy nadzieję, że takie ćwiczenie pozwoli Wam w przyszłości tworzyć spójne emocjonalnie portrety ludzkie.
Zdjęcia w studio – może troszkę wyjdziemy w plener:

17:00 Obiadokolacja. Pożegnanie.

W całkowity koszt warsztatów wliczone są posiłki oraz zakwaterowanie w stylowych, dwuosobowych pokojach w agroturystyce przy Pałacu Jasminum.
Każdego dnia, o ile pogoda nam pozwoli, rozpalimy ognisko i poczęstujemy Was kiełbaskami. Dzień zakończony w taki sposób ma niezwykły urok…

Uczestnicy powinni mieć ze sobą aparaty (najlepiej cyfrowe – choć dodatkowo analogi mile widziane – by móc na bieżąco nam swoje twory pokazywać i byśmy mogli je omawiać).

Warunkiem uczestniczenia w warsztatach jest pełnoletniość i znajomość swojego sprzętu fotograficznego.

Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER