< Agnieszka Mlicka Marta Voodica Ciosek >

Zbyszek Filipiak, Drax

Zbyszek Filipiak, Drax, wielki erudyta, meloman, znawca  historii fotografii i jej klasyków. Pracuje zarówno na kliszach (średnio i małoobrazkowych), jak i cyfrowo; woli jednak to pierwsze. W swojej twórczości stara się nie zanudzać, ani siebie, ani odbiorców, w związku z tym szuka coraz to nowych tematów i inspiracji, z lomografią, krajobrazem, reportażem i makrofotografią włącznie. Od fotografii portretowej i kobiet jednak wyszedł i niezmiennie do niej powraca.

Na warsztatach złodziejewskich zachęca do inspiracji wielkimi tematami z historii sztuki – zwłaszcza malarstwem prerafaelitów oraz okresem art – deco (lata 20 – 30 XX wieku). Tępi tandetę, taniochę i małoduszność w fotografii. Zawsze spodoba mu się bardziej zdjęcie niedoskonałe technicznie, ale rekompensujące pomysłem i emocją. W sporze pomiędzy zwolennikami prawdy i iluzji wybiera tajemnicę.

Prezes stowarzyszenia Toruńskie Spacery Fotograficzne – grupy, która od 2010 roku wyrosła na najprężniejszy zespół fotograficzny w Grodzie Kopernika.

Autor trzech wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych.

Strony internetowe:

www.zbyszekfilipiak.com

Prace Fotografa:

Warsztaty w Złodziejewie
Zalesie ul. Szubińska1, 89-200

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, NEWSLETTER